شورای شهر

دنیامالی:به حریم تهران تجاوز شده است

به گزارش شورا‌آنلاین، احمددنیا مالی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه در عرض ۱۵ سال اخیر شهرهای حومه تهران رشد فزآینده‌ای داشته‌اند و تعداد سکوتنگاه‌های غیراصلی افزایش یافته است، گفت: رشد این شهرهای جدید به گونه‌ای بوده که به حریم شهرها بخصوص تهران تجاوز شده است و مشکلاتی را بخصوص در جنوب تهران و در مناطق ۱۸ و ۲۰ ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه اداره کل حریم شهرداری تهران لایحه‌ای را تحت عنوان طرح کمربندی سبز تهران براساس اسناد بالادستی تهیه کرده است، گفت: البته موضوع کمربند سبز تهران دو دهه است که در دستورکار قرار دارد و پیشنهاد می‌شود هرچه سریع‌تر این لایحه در شورا به تصویب برسد.

رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: رشد شهرک‌های اطراف بخصوص در جنوب تهران باید متوقف شود و باید هرچه سریع‌تر این لایحه مورد بررسی قرار گیرد چراکه باید نظر نهایی شورای عالی معماری و شهرسازی را کسب کنیم.

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. متاسفانه خود شهرداری اصلی ترین عامل در تغییر کاربری و از بین رفتن حریم تهران است کافی است سری به روستای صالح آباد غربی در حریم منطقه ۱۹ شهرداری بزنید تا ببینید که با صدور مجوز پایان کار توسط اداره کل حریم شهرداری چه بلایی بر سر این روتا آمده است تمام خانه های آن به مغازه های تجاری فروش اجناس چینی تبدیل شده است و این روستا به طور کامل توسط شهرداری از بین رفته است …

  2. بله من خودم تو شهرک رسالت در مجاورت صالح آباد زندگی می کنم و از نزدیک این فاجعه رو دیدم میگن هر کی پول لازم رو به اداره حریم های شهرداری بده سریع سیستم رو برای صدور پایانکار باز می کنن حتی دلال هایی دارن که نرخ رو هم اعلام می کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن