شورای شهر

شاکری: از سال ۸۹ هیچ اتوبوس به تهران اضافه نشده است!/ دولت اگر نمی تواند کار را به شهرداری واگذار کند

به گزارش شورا‌آنلاین، اقبال شاکری با اشاره به جلسه شورای عالی معماری گفت: هفته گذشته شورای عالی معماری و شهرسازی مصوبه‌ای را در خصوص تهیه اسناد جامع توسعه حمل و نقل عمومی در کشور تدوین کرد. تدوین این مصوبه نشان از اهمیت این موضوع دارد و به عنوان یک مسئله لاینحل باقی مانده است.

او با بیان اینکه تهیه ۸۲. ۵ درصد ناوگان اتوبوس‌رانی براساس قانون به دولت واگذار شده است، گفت: وزارت کشور باید این میزان اتوبوس را خریداری و در اختیار شهرداری‌های کشور از جمله شهرداری تهران قرار دهد. بهتر است در این زمینه نیز یک تصمیم اساسی گرفته شود و اگر دولت نمی‌تواند آن را تامین کند با اندیشیدن تدابیری آن را از روی دوش دولت بردارند و مسئولیت را به شهرداری‌ها واگذار کنند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: از سال ۸۹، ۹۰ اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوس‌رانی اضافه نشده است و این به معضل بزرگی برای تبدیل شده است و در حال حاضر ناوگان اتوبوس‌رانی شهر تهران با کمبود حدود ۴ هزار دستگاه اتوبوس مواجه است.

شاکری با بیان اینکه نیمی از این ۴۰۰۰ اتوبوس باید نوسازی و نیمی دیگر باید خریداری شود گفت: در حال حاضر نیز ناوگان اتوبوس‌رانی به بخش خصوصی واگذار شده است و آن‌ها نیز با اتوبوس‌های فرسوده فعالیت می‌کنند. بنابراین نمایندگان مردم در شورای پنجم باید تکلیف این ماده قانونی را مشخص کنند و این کمبود را جبران کنند.

او با تاکید براینکه ناوگان اتوبوس‌رانی به دلیل این مشکل از لحاظ کمیت دارای مشکل است، گفت: ما در شورای چهارم تمام تلاش خود را کردیم تا بیشترین بودجه را به این بخش اختصاص دهیم اما برای برطرف کردن مشکلات آن کافی نبوده است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن