اجتماعی و فرهنگی

درخواست ابتکار از شورای شهر/ نشست منتخبان شورا با محوریت محیط زیست

به گزارش شورا‌آنلاین، معصومه ابتکار در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: بحث ما این است که شورای شهر باید به محیط زیست و توسعه پایدار بپردازد. ارتقای محیط زیست شهری و شکوفایی شهری از مولفه‌های مهم بهبود وضعیت زندگی شهری ما است. 

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: نشست سراسری داریم که در آن از منتخبان شورای شهر دعوت به‌ عمل آمده که بیایند راجع به مسائل زیست محیطی نشست زیست محیطی داشته باشیم. 

معاون رییس‌جمهور گفت: همه فعالیت خود را با قوت ادامه می‌دهیم. خصوصا در موضوعاتی مثل آلودگی هوا که بسیار حائز اهمیت است. باید برای ماه‌هایی مثل شهریور که پایداری هوا باعث کاهش شاخص‌های کیفیت هوا می‌شود، آماده باشیم. کار را با قوت تا لحظه آخر که مسئولیت داشته باشیم، ادامه می‌دهیم. 

او با بیان اینکه امروز در جلسه دولت مصوبه خیلی مهمی داشتیم و آن راهبرد ملی انرژی کشور است، گفت: راهبرد انرژی،  سیاست‌های مربوط به انرژی را در ابعاد مختلف تنوع انرژی و مسائل مربوط به شکل مصرف انرژی را تعریف می‌کند. یکی از مسائل مهم راهبرد توجه به ملاحضات زیست محیطی است. ما بحث آلودگی هوا و گازهای گلخانه‌ای را در این سند داریم. 

ابتکار خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم مصرف انرژی بهینه شود و هدررفت انرژی کاهش یابد. آلودگی هوا و گازهای گلخانه‌ای باید کاسته شود در این سند آمده ما باید روی انرژی‌های تجدیدپذیر توجه ویژه‌ای داشته باشیم انرژی تجدیدپذیر برای کشوری مثل ایران یک فرصت است و خوشبختانه سرمایه‌گذاری خوبی شده است. 

او تصریح کرد: راهبرد انرژی جامع است و امیدوارم کشور بتواند با قدرت در عرصه ملی و بین‌المللی برنامه خود را پیش ببرد. 

ابتکار راجع رییس سازمان حفاظت از محیط زیست استان گلستان گفت: اسماعیل مهاجر از مدیران موفق و کارآمد و با کارنامه بسیار خوب است ایشان از اواخر سال گذشته به دلایل شخصی تقاضای استعفا داشتند تا اخیرا که این اتفاق افتاد. این اتفاق هیچ ارتباطی با مسائل داخل استان ندارد این ارتباط دادن‌ها کاری صد در صد سیاسی، فضا سازی، دروغ و تهمت است. ایشان فقط به دلیل شخصی استعفا داد و از موفق‌ترین مدیران ما بود. 

او افزود: در دوره مدیریت ایشان جلوی جاده‌کشی در جنگل ابر گرفته شد. جنگل ابر بعنوان یکی از مناطق حفاظت شده پیشنهاد شد. میزان آتش سوزی در پارک ملی گلستان از هزاران هکتار به زیر ۷۰۰ هکتار رسید. این گمانه زنی‌ها کار صحیحی نیست. 

او راجع به پلنگ گم شده هم گفت: روزانه در حیات وحش پرنده می‌میرید و حیوانات دیگر می‌میرند؛ طبیعت است پلنگ ممکن است بمیرد ما که به این مسائل کنترل نداریم این پلنگ‌‌ رها شد و سازمان تشخیص داد‌‌ رها‌سازی آن کار درستی است همه جای دنیا هم همین است. این ۳۵ روز با سلامت در طبیعت زندگی کرده است بعد در یک حادثه‌ای که حدس می‌زنیم درگیری بر سر قلمرو رخ داده است، از پا درآمده است. 

ابتکار گفت: تقصیر آنجاست که این خبر به موقع و درست منتشر نشد و کتمان شد. به این موضوع رسیدگی و تحت تخلفات اداری برخورد می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن