شورای شهر

درخواست دوستی برای بازنگری تعرفه عوارض ساخت و ساز

به گزارش شورا‌آنلاین،  اسماعیل دوستی نایب رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در جریان برگزاری سیصدو شصتمین جلسه شورا با اشاره به ابلاغ تعرفه شهرسازی و عملکرد ناشی از اجرای آن طی چند ماه گذشته اظهار داشت: متاسفانه افزایش نرخ تعرفه عوارض در تثبیت اداری، تجاری و مسکونی‌ها با شرایط اقتصادی فعلی همخوانی ندارد. برای مثال در راسته های اصلی و فرعی تعرفه‌های عوارضی که ۳۲ و یا ۶۴ A محاسبه می‌شده است با دستورالعمل جدید تا ۸۰ A محاسبه می‌شود. در نتیجه کسی برای نوسازی مراجعه نمیکند و همین امر باعث کاهش درآمد های شهرداری شده است.

دوستی خاطر نشان ساخت: بنابراین و با توجه به شرایط اقتصادی موجود در این تعرفه بازنگری مجدد صورت گیرد.

نایب رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا در ادامه به اجرای پروژه های ترافیکی در منطقه یک اشاره کرد و افزود: تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهیدچمران- ولنجک و پروژه ترافیکی تجریش – قدس از پروژه های گره گشای شهر است و شهرداری هرچه سریعتر آنها راتکمیل کند.

وی همچنین در واکنش به سخنان همتایش در خصوص برجام اظهار داشت: دوسال است از زمان برجام میگذرد و امیدوارم که وزیر امور خارجه در دولت دوازدهم ابقاء شوند.

دوستی گفت: برجامیک اقدام تاریخی بود که امیدواریم با درایت مقام معظم رهبری و تلاش های وزیر امور خارجه و تیم های مذاکره کننده شاهد اثرات مثبت در کشور و روابط خارجی باشیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن