شورای شهر

جدیدی: عدم ارائه گزارش شهرداری تهران درباره واگذاری املاک و اراضی/ کدام زمین ها به اشخاص، مساجد و هیئت‌ها واگذار شده است؟

به گزارش شورا‌آنلاین، عباس جدیدی در تذکرات پیش از دستور سیصد و پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران افزود: اگر تذکر و یا سؤالی از شهردار و دیگر مسئولان پرسیده می‌شود آن را توهین‌آمیز نخوانند و جسارت فرض نکنند.

وی ادامه داد: ما قسم خورده‌ایم که از حق و حقوق مردم دفاع کنیم و همه ما در این زمینه مدیون هستیم.

 جدیدی گفت: قالیباف و روحانی از سرمایه‌های نظام هستند و باید حفظ شوند. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: ۱۲ سال قالیباف در این شهر زحمت کشیده و کار کرده است و اگر شهرداری در جایی نیز اشتباهی انجام داده است باید پاسخگو باشد.

وی گفت: بنده درخواست کرده‌ایم ارائه گزارش کامل شهرداری تهران از واگذاری املاک و اراضی شهرداری از سال ۸۵ تا کنون به صورت رایگان و یا در قالب حق بهره‌برداری به اشخاص، مساجد و هیئت‌ها مطرح گردیده است را ارائه دهند.

جدیدی افزود: در گذشته دو بار نامه‌هایی از مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران ارائه گزارشی را درخواست کرده بودم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: یکی از این موارد در خصوص اراضی فضای سبز متعلق به شهرداری تهران تحت عنوان مجموعه فداکاری آریاد است و دیگری درباره قطعه زمینی متعلق به شهرداری منطقه ۱۸ به مساحت ۲ هزار و ۲۳۹ مترمربع و احداث بنای آموزشی اداری و تجاری در آن به عنوان حوزه علمیه الحادی است. 

وی ادامه داد: همین طور درخواست شده است قطعه زمینی با کاربری فضای سبز و گلخانه شهرداری تهران به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع به نشانی خیایان مقدس اردبیلی، میدان الف، نبش کوچه سوم ارائه شود. 

جدیدی گفت: مابقی پلاک ثبتی ۴۶/۸۵ متعلق به شهرداری تهران واقع در شمال بزرگراه همت، تقاطع همت و افشاری به هیئت ائمه اطهار مطرح گردیده است که درخواست شده در این خصوص پاسخگو باشند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: این موارد به عنوان تذکر به شهردار محترم تهران ارسال شده است لذا خواهشمند است دستور فرمایید با توجه به عدم پاسخگویی شهرداری تهران موضوع فوق طبق قانون ۷۳ قانون تشکیلات،‌ وظایف و انتخابات شوراها به عنوان سوال به شهردار تهران جهت پاسخگویی ابلاغ گردد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن