شورای شهر

ابراز نگرانی سرخو از طرح های عمرانی منطقه یک

به گزارش شورا‌آنلاین، محسن سرخو صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه ایجاد دو زیرگذر در منطقه یک مطرح شده است اما این در حالی است که این موضوعات نه در برنامه پنج ساله و نه در بودجه دیده شده است، گفت: با معاونت حمل و نقل در این زمینه صحبت کرده و آنها عنوان داشتند ایجاد این دو زیرگذر در حد اظهارنظر شهردار منطقه یک بوده است.

وی با بیان اینکه ایجاد زیرگذر حد فاصل دزاشیب تا چمران و قدس تا میدان تجریش جای نگرانی دارد، گفت: شهردار منطقه یک قبلا شهردار منطقه ۳ بوده و در منطقه ۳ نیز یک تونل ابداعی خارج از برنامه داشت و می‌ترسیم که در منطقه یک نیز یک کار ابداعی کند و زیرگذار بسازد.

سرخو با بیان اینکه شهرداری نباید خارج از برنامه حتی برای عقد قرارداد با مشاور وارد رایزنی شود، گفت: این موضوع را به شدت بررسی می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران نیز در واکنش به این تذکر، گفت: موضوع ایجاد این زیرگذرها جدید نیست و در سال‌های دور نیز معاونت مذکور با عقد قرارداد با مشاور خارجی ابعاد مختلف ایجاد این زیرگذر را انجام داد اما از آنجایی که مشاور خارجی گفته بود که تونل‌ها در کنار هم نمی‌توانند قرار گیرند و باید بر روی همدیگر قرار گیرند و خروجی آن نیز در خیابان ولیعصر بود که به درختان آسیب می‌رساند موضوع تایید شورا قرار نگرفت اما ممکن است دوباره این طرح را رونمایی کرده باشند.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی ادامه خط ۳ مترو از سه راه اقدیسه تا میدان تجریش در دستور کار قرار دارد که باید به تصویب شورای عالی ترافیک برسد، گفت: راه‌اندازی متروی فاطمی نیز در شورای شهر به شرط جذب سرمایه‌گذار خارجی تصویب شده اما در شورای عالی ترافیک هنوز به تصویب نرسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن