ورزشی

تاج: به کی‌روش هم تذکر می دهیم/ همه باید قانون را رعایت کند

به گزارش شورا‌آنلاین، مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال ایران درباره لیگ هفدهم اظهار کرد: این اتفاق سه بخش دارد. یکی بخش داوری که امیدوارم روزهای خوبی را پشت سر بگذارد. داوران چهار پنج روزی است که در یک همایش به سر می‌برند و فکر می‌کنم داوری خوبی در لیگ داشته باشند. ساعت‌ها و سیستم رادیویی برای آن‌ها تدارک دیده شده است.

او ادامه داد: بخش دوم مربوط به ورزشگاه‌ها است که به هر جهت موجودی کشور است. ورزشگاه آزادی در حال مجهز شدن به سیستم الکترونیک است و به شدت پیگیر این کار هستیم. همچنین تماشاگران نیز بخش سوم هستند که به موقع به استادیوم‌ها بیایند و دیرتر یا زودتر وارد ورزشگاه نشوند و اتفاق بدی نیز در ورزشگاه‌ها رخ ندهد. امیدواریم تماشاگران رعایت کنند زیرا این رعایت کردن را می توان تمرینی برای دیدارهای بین‌المللی تلقی کرد.

تاج ادامه داد: بخش سوم مربوط به خود تیم‌هاست و کیفیتی که قرار است در لیگ هفدهم داشته باشند. در بحث اقتصادی نیز سازمان لیگ نیز در تلاش است تا قراردادی را با صداوسیما منعقد کند و این روند آخرین مراحل خود را طی می‌کند و تبلیغات دور زمین نیز در حال به نتیجه رسیدن است.

او درباره قبول استعفای اسدی از دبیرکلی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: این تصمیمی است که از گذشته گرفته شده بود و امروز نیز به هیات رییسه فدراسیون توضیح داده شد. ضرورتی ندارد همه حرف‌های آن‌ها را قبول کنیم. از مدت‌ها قبل تصمیم گرفته شده بود تعویضی در سطح فدراسیون صورت بگیرد. این تعویض‌ها با بیانیه کارلوس کی‌روش همزمان شد. دعواها از گذشته وجود داشته و اتفاقاتی که در فدراسیون فوتبال در حال رخ دادن است بر اساس یک هدف‌گذاری است و تصمیم‌مان این است که تیم‌های ملی ما نتایج خوبی بگیرند و فضای آن‌ها رو به رشد باشد و فوتبال بهتری را ارائه دهیم.

وی افزود: اسدی زحمت خود را در دبیرکلی فدراسیون فوتبال کشیده است و امروز نیز از او دعوت کرده‌ایم که به محل برگزاری مراسم بیاید اما عذرخواهی کرد و فردا نیز به CAS خواهد رفت. اسدی می‌خواهد به CAS برود اما نمی‌دانم چرا یک عده نگران آن جلسه هستند.

تاج درباره تعامل با کی‌روش تصریح کرد: ما در حال صحبت با سرمربی تیم ملی هستیم و همه حتی کارلوس کی‌روش نیز باید قانون را رعایت کنند. من تاکنون ندیده‌ام که کی‌روش از من انتقاد کند.

وی درباره برخی انتقادها از فدراسیون تصریح کرد: ما نمی‌توانیم همیشه تصمیم‌هایی بگیریم که منتقد نداشته باشد. این فوتبال است و عده‌ای موافق و عده‌ای مخالفند. در همین مسئله قرعه‌کشی یک عده‌ای منتقد بودند اما نظر ما این بود که امروز زمان مناسبی برای برگزاری چنین مراسمی است. درباره زمان جلسه داوری که پریروز برگزار شد نیز باز عده‌ای مخالف بودند. در مسئله این انتصاب و انتخاب اخیر نیز عده‌ای انتقاد داشتند و فضا در فوتبال دو گانه است. بعضی از انتقادها منصفانه است و می‌گویند سرمربی تیم ملی نباید برای فدراسیون تعیین تکلیف کند. فدراسیون نیز درباره این انتقادها می‌گوید که ما این تصمیم را از قبل گرفته بودیم و می‌خواستیم آن را انجام دهیم. این‌هایی که هر روز این قضیه را بازگو می‌کنند ۱۰-۱۲ نفر بیشتر نیستند.

رییس فدراسیون درباره احضار مجید جلالی به کمیته اخلاق توضیح داد: من به شما خبرنگاران می‌گویم که سرمربی پیکان به کمیته اخلاق احضار نشده و هیچ پرونده‌ای در این کمیته ندارد.

تاج درباره حضور بازیکنان پرسپولیس و استقلال در اردوی تیم ملی امید بیان کرد: من با مسئولان این دو تیم صحبت کرده‌ام و روند حضور این بازیکنان در جریان است و آن‌ها با من هماهنگ کرده‌اند.

تاج در ادامه درباره فعالیت تیم‌های ملی زیر نظر فدراسیون فوتبال اظهار کرد: در جام جهانی نوجوانان قرعه نسبتا سختی به ما خورده است. همچنین تیم ملی جوانان ما که در جام جهانی شرکت کرد برای مسابقه‌های مقدماتی در بحرین به خاطر مشکلات سیاسی بین ایران و بحرین، مشکل ورود به این کشور را داشت اما هیات رییسه فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت با مسئولیت خودش آن‌ها را به بحرین بفرستد که همچنان درگیر عواقب آن هستیم ولی خدا را شکر تیم را فرستادیم و بعد از ۱۶ سال به جام جهانی صعود کردیم.

او با ابراز رضایت از عملکرد فوتسال و کسب مقام سومی در جهان درباره فوتبال ساحلی و فوتبال و فوتسال بانوان گفت: در بخش ساحلی با تمام مشکلاتی که برای رسیدن به باهاما داشتیم توانستیم نتیجه خوبی کسب کنیم و به سومی جهان برسیم. در بخش بانوان هم با همکاری باشگاه‌ها به رنکینگ جهانی وارد شدیم و در رده ۵۵ قرار گرفتیم. تصمیم داریم این تیم را برای مسابقه‌های آینده آماده کنیم تا آن‌ها هم رشد کنند. من مطمئنم با رعایت شئونات اسلامی می‌توانیم تا رده ۲۵ – 26 یا ۳۰ دنیا هم برسیم. خدا را شکر فوتسال بانوان هم اول آسیاست و نتایج خوبی کسب کرده است.

رییس فدراسیون فوتبال افزود: فوتبال بهترین رنکینگش با توجه به قوانین جدید را کسب کرده و در رده بیست و سوم قرار گرفته است. ما توانستیم دو بازی زودتر به جام جهانی صعود کنیم و از همین الان ستاد اعزام تشکیل داده‌ایم. با سازمان میراث فرهنگی جلسه داشتیم و عاصفی را به عنوان مسئول ستاد جام جهانی انتخاب کردیم. روسیه بر خلاف برزیل، هم به ما نزدیک‌تر است هم روادید نمی‌خواهد و هم هزینه رفت و آمد آن ارزان‌تر برای ما تمام می‌شود. می‌خواهیم ستاد و نمایشگاه در آنجا برگزار کنیم.

تاج درباره مسائل اقتصادی فوتبال عنوان کرد: با صداوسیما به توافقات خوبی رسیده‌ایم و عدد قابل توجهی به فدراسیون می‌رسد ولی گفتن آن در حال حاضر مصلحت نیست. اس ام اس، فضای مجازی و حق پخش را در یک پکیج با هم به توافق رسیدیم و تا مسیر خوبی پیش رفته‌ایم. اگر درباره اسپانسر لیگ هم به توافق برسیم آن را هم در این پکیج قرار می‌دهیم و می‌خواهیم استقلال، پرسپولیس، تیم ملی و تمام تیم‌های لیگ برتر در یک مجموعه باشند.

او در پایان گفت: دو فقره پول ما هنوز وصول نشده است. دو سال پیش ۳۰ میلیارد را در دادگاه رای گرفتیم که ۱۰-۱۵ میلیارد آن در این دو سه روز وصول شد. ۳۲ میلیارد دیگر هم رای آن را در دادگاه می‌گیریم تا ان‌شاءالله در سال آینده بدون تنش فوتبال را اداره کنیم.

مهدی تاج درباره اینکه چرا خیلی از نمایندگان باشگاه‌ها و مهمانان در این مراسم حضور نداشتند گفت: خود من هم به این مراسم دعوت شده بودم و نمی‌دانم چرا بقیه نیامدند. بهاروند من را به این مراسم دعوت کرده بود. قرعه‌کشی به خوبی برگزار شد.

او در واکنش به اینکه آیا این تعویض‌ها در فدراسیون فوتبال به جنجال ختم نمی‌شود گفت: شرایط را به خوبی پیش می‌بریم و تعویض‌ها به نفع فدراسیون فوتبال است.

رییس فدراسیون فوتبال همچنین درباره مطلبی مبنی بر اینکه ساکت به دلیل نداشتن مدرک دانشگاهی نمی‌تواند دبیرکل فدراسیون فوتبال شود و اسدی با توجه به اینکه دبیرکل نیست نمی‌تواند در دادگاه حکمیت ورزش حاضر شود، گفت: این‌ها شیطنت است که برخی‌ها انجام می‌دهند. اسدی مشاور عالی من است و می‌تواند در این دادگاه شرکت کند. برخی از این سایت‌ها از اسدی طرفداری می‌کنند و بعضی‌ها هم به او توهین می‌کنند. البته هر کسی که به اسدی یا ساکت توهین کند، این دو می‌توانند از او شکایت کنند. انتقاد چیز خوبی است اما توهین کردن را نمی‌پذیریم. از طرفی ساکت به طور قانونی سرپرست دبیرکلی است و هیچ مشکلی برای این موضوع ندارد. فدراسیون فوتبال بهترین عنوان‌ها را در تاریخ آورده و عملکرد ما گویای همه چیز است.

او درباره اینکه گفته می‌شود کی‌روش تغییرات در دبیرکلی را رقم زد تاکید کرد: امروز جلسه هیات رییسه برگزار شد و دیدید که همه اعضا گفتند که این تغییرات از قبل کلید خورده بود.

تاج درباره دادگاه CAS ایران و عربستان گفت: من شک ندارم در این دادگاه ما برنده می‌شویم. با توجه به اینکه من دفاعیه عربستان را خوانده‌ام فکر می‌کنم دفاعیه‌ای که آن‌ها ارائه کرده‌اند فوتبالی نیست و اگر لابی نشود، قطعا ما برنده می‌شویم. من خیلی به این موضوع امیدوارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن