مدیریت شهری

افزایش ۸۰ مجموعه به لیست اماکن ورزشی شهرداری/ تخفیف ۵۰ درصدی مجموعه های ورزشی برای دانش آموزان

به گزارش شورا‌آنلاین، محمد رضایی رییس سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: امسال حدود ۸۰ مجموعه به مجموعه های ورزشی شهرداری تهران اضافه شده است و با ایجاد ظرفیت ها شهروندان هم استقبال بهتر و بیشتری دارند.

وی افزود: همچون سال های گذشته دانش آموزان از تخفیف ۵۰ درصدی در تمام مجموعه های ورزشی شهرداری بهره مند می شوند، بازنشسته گان، خانواده ها معظم شهدا و جانبازان نیز از تخفیف های ویژه بهره مند می شوند.

رضایی ادامه داد: شهروندان می توانند در مسابقات لیگ محلی، المپیاد و پاراالمپیاد در ۵۰ رشته ورزشی به رقابت بپردازند. سال گذشته یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در مسابقات ورزشی مشارکت داشتند که پیش بینی می کنیم امسال به توجه به افزایش تعداد عناوین ورزشی و مجموعه ها این تعداد به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۹۵ درصد از مشارکت کنندگان جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند، برگزاری این مسابقات حدود یک سال طول می کشد و به نوعی سرگرمی مفید و سالمی برای نوجوانان و جوانان است.

رضایی با اعلام اینکه هم اکنون مشارکت مردمی ۳۶درصد است و در تلاشیم تا سال ۹۷ به ۵۰ درصد مشارکت برسیم، اظهار داشت: امسال جشنواره ها ۴۰ نوع هستند که کودکان، نوجوانان، بزرگسالان و سالمندان می توانند از این برنامه ها استفاده کنند. جشنواره ها نسبت به سال های گذشته افزایش پیدا کرده است و در قالب تفریحات ورزشی ارائه می شوند. شهروندان می توانند از طریق ۳۵۴ خانه ورزش محلات در مسابقات ورزشی شرکت کنند و برگزاری جشنواره ها از طریق رسانه ها و در سطح محلات اطلاع رسانی می شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهرداری تهران ۴۱۰ مجموعه ورزشی دارد، ۶۰۰ زمین چمن نیز در اختیار محلات است که شهروندان می توانند با قیمت های اندک از این مجموعه ها و خدمات استفاده کنند. هم اکنون روزانه حدود ۴۰۰ نفر مراجعه می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا