مدیریت شهری

سایه مرگ بالای سر پارک پردیسان/ نفس هایی که به شمارش افتاده است

به گزارش شورا‌آنلاین، بوستان جنگلی پردیسان یکی از بوستان‌های بزرگ و مشهور شهر تهران است. این بوستان در منطقه ۲ شهرداری تهران قرار دارد.

این بوستان که در شمال غربی تهران واقع شده‌است، از سمت شمال به بزرگراه همت و محله شهرک غرب، از شرق به بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، از غرب به مسیل رودخانه پونک و از سمت جنوب به بزرگراه حکیم و محله بلوار مرزداران محدود می‌شود. بزرگراه یادگار امام در راستای شمالی/جنوبی، این بوستان را به دو بخش تقسیم می‌کند  که پیوند آن‌ها به وسیله دو پل برقرار شده‌است.

از امکانات این بوستان می‌توان به موزه تنوع زیستی، موزه آب و باغ وحش اشاره کرد. وجود موزه تنوع زیستی با انواع حیوانات و حشرات تاکسیدرمی شده، و بعضاً زنده، یکی دیگر از جذابیت‌های این پارک جنگلی است. ساختمانسازمان حفاظت محیط زیست ایران نیز در قسمت جنوبی این بوستان قرار دارد.

به علت وجود چندین بزرگراه در اطراف پارک پردیسان، استقبال زیادی برای استفاده از این پارک پدید آمده‌است و بیشتر روزهای هفته و به ویژه روزهای تعطیل مردم برای استفاده از این پارک رهسپار شمال غرب تهران می‌شوند.

در سال ۱۳۹۳ بوستان پردیسان از طرف سازمان حفاظت از محیط زیست، پارک بدون دخانیات نام گذاری شد.

شهرداری تهران به دلیل مشکلاتی که درختان پارک داشتند از دولت خواست نگهداشت پارک را واگذار کنند و مسئولیت پارک همچنان با آنها باشد که مورد قبول این پیشنهاد واقع نشد.

پشم چی زاده معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در این باره به خبرنگار سایت تهران گفت: پارک پردیسان در اختیار محیط زیست است.

وی ادامه داد: درختان آن در حال خشک شدن هستند و وضعیت مناسبی ندارد.

وی بیان کرد: عرصه وسیع پارک پردیسان در میانه تهران خشک شده است و  جداره‌اش هم با کمک شهرداری تهران سبز شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا