شورای شهر

پیرهادی:هیأت نظارت آمار هیچ صندوقی را نداده است/ از مجاری قانونی به دنبال احقاق حق هستیم

به گزارش شورا‌آنلاین، محسن پیرهادی در تذکرات پیش از دستور سیصد و چهل و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، اظهار داشت: درخواست ما از هیأت نظارت و هیأت اجرایی انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران این است که آمار صندوق‌ها را به تفکیک اعلام کنند. 

پیرهادی افزود: متأسفانه هیأت نظارت آمار هیچ صندوقی را ندارد و به هیأت اجرایی وظایف خود را داده است، در صورتی که هیأت نظارت باید در فرایند انتخابات از ابتدا تا انتها حضور داشته باشد و نباید حق نظارت را به هیأت اجرایی بدهد.

پیرهادی گفت: ما درخواست بازشماری ۱۰ درصد از صندوق‌ها را داریم تا فرایند قانونی رعایت شود. 

پیرهادی افزود: درخواست ما این است که هیأت نظارت مرّ قانون را انجام دهد و به درخواست‌های قانونی ما نیز توجه و اقدامات لازم صورت گیرد.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: فارغ از هرگونه نتیجه‌گیری، ما درخواست داریم اعتراض‌مان از مجاری قانونی مورد رسیدگی قرار بگیرد. 

وی درباره انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: در فرایند انتخابات ریاست‌جمهوری، جریان فکری ما ۱۶ میلیون رأی آورد و ما نتایج انتخابات را پذیرفتیم، ولی سال ۸۸ افرادی که ۱۳ میلیون رأی آورده بودند، شش ماه کشور را به آشوب کشاندند و شش ماه درگیری و آشوب به پا کردند. 

وی گفت: آن روز نانجیبانه برخورد کردند و امروز ۱۶ میلیون نجیبانه نتایج را پذیرفته‌اند و اگر تخلفی هم صورت گرفته است از مجاری قانونی پیگیری می‌کنند و از مجاری قانونی به دنبال احقاق حق عدالت هستند. 

پیرهادی افزود: عده‌ای می‌گویند تخلف کنید تا اعتراض کنند و بگوییم مانند سال ۸۸ این قشر نیز اعتراض کرده است، ولی ما از مجاری قانونی به نتیجه خواهیم رسید. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن