سیاسی

دولتی که وزیرش واردات غیرقانونی انجام می‌دهد چگونه از قاچاق پیشگیری می‌کند؟/آقای جهانگیری! این اخلاق شماست که به دوربین نگاه می‌کنید و دروغ می‌گویید

به گزارش شورا‌آنلاین،محمد باقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، عصر امروز  جمعه (۲۲ اردیبهشت ماه ۹۶) در سومین مناظره انتخاباتی ریاست‌جمهوری طی سخنانی اظهار داشت: ما اگر بحث ۴ درصدی‌ها را مطرح می‌کنیم به همین دلیل است، چرا مبارزه با قاچاق کالا انجام نمی‌شود؟

 

*دولتی که کارگران آن حقوق ۸۰۰ هزارتومانی دارند، وزرایش پایه‌گذار حقو‌ق‌های نجومی می‌شوند

وی نخستین شرط مبارزه با قاچاق کالا را «پیشگیری» خواند و افزود: وقتی در دولتی برخی از اعضای دولت و مدیرانش که اقتصاد در دست آنهاست، در حین اینکه یک کارگر حقوقش ۸۰۰ هزار تومان است اما اخیراً قدری افزایش پیدا کرده است، عقب‌ماندگی حقوق پیدا می‌کند، اما وزرای آن دولت پایه‌گذار حقو‌ق‌های نجومی می‌شوند، مثل خود جنابعالی آقای جهانگیری! که در دوره وزارت‌تان پاداش‌های چند میلیارد تومانی تصویب می‌کنید و هم به همکاران‌تان می‌دهید؛ شما چگونه از این افراد توقع دارید که از قاچاق پیشگیری کنند؟!

 

*وزرای دولت یازدهم مشغول کار تجاری و کار شخصی خودشان هستند

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه عنوان کرد:  شما در همین هفته گذشته دیدید وزیری که کار فرهنگ انجام می‌دهد، واردات غیرقانونی انجام می‌دهد؛ بعد با این شرایط می‌توانید از قاچاق پیشگیری کنند؟! پیشگیری از قاچاق در ابتدا وظیفه شماست (وظیفه دولت است).

قالیباف بر همین اساس اضافه کرد: جناب آقای روحانی و جناب آقای جهانگیری! وقتی شما امروز نمی‌توانید امنیت سپرده‌گذاران مستضعف مانند کاسپین، میزان و بسیاری از صندوق‌های دیگر را تأمین کنید، بعد چگونه می‌گویید می‌خواهیم سرمایه وارد کشور کنیم و امنیت سرمایه‌ها را برقرار کنیم، شما با  این همه مشکلات چگونه می‌توانید این مسائل را حل کنید؟!

*مدیر بانکی این دولت ۴۰۰ میلیارد تومان را بدون هیچ‌ روالی در حساب دیگری جابجا می‌کند

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: وقتی شما در مسکن مهر این مشکلات را دارید، چون وزرای شما در دولت یازدهم مشغول کار تجاری و کار شخصی خودشان هستند، وقتی شما کسی را مدیر بانکی می‌گذارید که آن شخص مشخص می‌کند و می‌رود و رقمی بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان را بدون هیچ‌گونه روالی در حساب دیگری جابجا می‌کند، طبیعتاً قاچاق کالا در این شرایط اتفاق می‌افتد، پیشگیری از قاچاق وظیفه دولت است.

 

*مشکل صادرات با وجود عملکرد و روحیه ۴ درصدی‌ها حل نخواهد شد

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه مشکل صادرات با وجود همین عملکرد و روحیه ۴ درصدی‌ها که اجازه نمی‌دهند، حل نخواهد شد، چرا که منفعت آنها در واردات است، گفت: نکاتی در اینجا توسط آقای جهانگیری در این موضوع مطرح شد که دروغ آشکار است، به وقتش باید حتماً به این موضوع رسیدگی شود.

قالیباف ادامه داد: گفتند ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد دزدی در املاک نجومی اتفاق اقتاده است، این موضوع باید ثابت شود چون این یک تهمت بزرگ در حضور مردم است و این حق برای بنده وجود دارد.

*املاک نجومی را مطرح کردند تا جلوی خرابکاری و کثافت‌کاری حقوق‌های نجومی گرفته شود

وی همچنین عنوان کرد: اما بدانید در املاکی که گفته شد، بنده خودم به دادستان کل نامه نوشتم و ایشان هم رسیدگی کرد و اعلام کرد که جرم و تخلف سازمان‌یافته‌ای نبوده است، ولی چون این فساد حقوق نجومی شما اخبارش منتشر شده بود، مشاور جناب آقای روحانی یعنی آقای نجفی یک جلسه گذاشت و به گفته دادستان تهران در آن جلسه گفتند معادل‌سازی کنیم و املاک نجومی را مطرح کنیم و کار سیاسی انجام دهیم تا جلوی خرابکاری و کثافت‌کاری حقوق‌های نجومی گرفته شود.

این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه خاطرنشان کرد: این موضوع همان روحیه‌ای است که بنده می‌گویم ۴ درصدی‌ها خیلی پرو رو هستند، خیلی قدرت دارند و خیلی جوساز هستند، اما اگر بانکی تخلفی مرتکب شده، مسئول امور بانک‌ها شما در دولت هستید، خب! برخورد کنید، هر بانکی که است، من‌الجمله با بانک گردشگری که (متعلق) به برادر خودتان (برادر آقای جهانگیری) است، برخورد کنید.

 

*آقای جهانگیری! این اخلاق شماست که مثل روحانی به دوربین نگاه می‌کنید و دروغ می‌گویید

وی خطاب به جهانگیری، گفت: چون شما گفتید هر کسی از من هر چیزی دارد، بگوید، بنده اینجا می‌گویم، وگرنه این اخلاق من نیست آقای جهانگیری؛ این اخلاق شماست که می‌ایستید و مثل آقای روحانی راست راست به دوربین نگاه می‌کنید و دروغ می‌گویید.

قالیباف با بیان اینکه املاک نجومی را چه کسی برده، شخص جنابعالی آقای جهانگیری، اظهار داشت: آقای جهانگیری شما از این دولت وقتی که وزیر بودید، همین زمینی که الان در آن هستید در ونک و در منطقه ۳ تهران، آمدید ۳۸۵ متر مربع زمین را متری ۱۴۰ هزار تومان گرفتید، بعد ما املاک نجومی داریم، ما به کارگرهای رفتگر دادیم، آن هم براساس ضوابط و مقررات قانونی.

 

* مجلس تحقیق و تفحص از شهرداری را وارد ندانست چون سیاسی‌‌کاری کردید

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری همچنین اضافه کرد: اگر شما که ادعا دارید قانون‌مدارید و آقای روحانی که حقوقدان است، مجلس تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را وارد ندانست، چون سیاسی‌‌کاری کردید، شورای شهر هم وارد ندانسته چون سیاسی‌کاری کردید، این حرف‌ها را نزنید.

قالیباف افزود: آنهایی که نجومی‌بگیر و نجومی‌بخور هستند، شخص جنابعالی هستید آقای جهانگیری؛‌ که اسناد و مدارک آن را حتماً منتشر می‌کنیم تا مردم مراجعه کنند و ببینند که ایشان شخصاً این زمین را گرفته است.

* بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان وام دقیقاً به چه کسانی داده شده است؟

وی برهمین اساس خاطرنشان کرد: همانگونه که اشاره شد حتماً بانک‌ها نقش جدی در بحث مربوط به تولید، کار و اشتغال دارند، ما معتقدیم مشکل این است که دولت در اداره و نظارت بر بانک‌ها ناکارآمد بوده است، بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان وام داده شده است، بررسی کنید ببنید این وام‌ها دقیقاً به چه کسانی پرداخت شده  است؟!

قالیباف بیان کرد: عمدتاً این مبالغ، وام‌هایی است که شاید بشود به چند هزار نفر پرداخت شود، مردم ما می‌دانند که برای یک وام جزئی حتی برای یک وثیقه ۱۰ میلیونی یا ۵ میلیون تومانی، دچار مشکل می‌شوند، البته آقای جهانگیری می‌گویند که ما در دولت یازدهم مبلغ وام ازدواج را از ۳ میلیون تومان به ۱۰ میلیون تومان افزایش دادیم اما دولت در مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد افزایش وام ازدواج به ۱۰ میلیون تومان مخالفت کرد.

*آقای روحانی! این مجلس بود که وام ۱۰ میلیونی ازدواج را به تصویب رساند نه شما!

وی افزود: این مجلس بود که در نهایت وام ۱۰ میلیونی ازدواج را به تصویب رساند، پس این شما نبودید که در دولت وام ازدواج را افزایش دادید.

 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: در حال حاضر هم وام را به تولیدکنندگان پرداخت نمی‌کنید، این وام‌ها عمدتاً به دست افراد خاص می‌رود، لیست آن موجود است و خود شما در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی حضور دارید و بنده نمی‌خواهم مطرح کنم، دولت در این بخش ضعیف عمل کرد و امنیت سپرده‌گذاران را رعایت نکرد، بنده در این زمینه توضیحاتی را ارائه کردم.

قالیباف با اشاره به اینکه امروز امنیت سرمایه‌‌ها را نیز نمی‌توانید تأمین کنید و بانک‌های کشور با مشکل مواجه هستند، تصریح کرد: آقای روحانی! واقعاً وقتی می‌گویید دولت قبل، از نظر بنده و همه مردم ایران، دولت قبل در حال حاضر دولت یازدهم که دولت جنابعالی بوده است، محسوب می‌شود.

*هیچ اصلاحی در امورات بانکی در ۴ سال گذشته صورت نگرفته است

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری یادآور شد:  4 سال دولت در دست شما بوده و در این ۴ سال دیگر امروز باید پاسخ دهید که دقیقاً در ۴ سال گذشته چه اقدامی انجام داده‌اید، بعد از ۴ سال مجدداً وعده می‌دهید، هیچ اصلاحی در امورات بانکی در ۴ سال گذشته صورت نگرفته، شفافیت بانکی صورت نگرفته است و جریان نقدینگی در جامعه به ۳ برابر افزایش یافته است، بیکاری به چه جایگاهی رسیده است؟ با وجود افزایش ۳ برابری نقدینگی در جامعه، مردم توجه کنید بیکاری از ۱۰ درصد به ۱۲.۴ درصد افزایش یافته است.

وی با طرح این سوال که آیا امروز خانواده‌ای در جامعه هست که بیکار در آن نباشد؟، گفت: چون وام را به افراد خاص پرداخت کردند، ما معتقدیم درختی که در ۴ سال گذشته میوه نداده باشد، در آینده هم ثمری نخواهد داشت.

* ما در تولید نیازمند نیروی انسانی کارآمد و سرمایه مناسب هستیم

قالیباف با تاکید بر اینکه بحث تولید بسیار مهم است، گفت: ما در تولید نیازمند نیروی انسانی کارآمد، تکنولوژی مناسب و سرمایه مناسب هستیم، امروز وقتی در بخش‌های مختلف بررسی می‌کنیم، متوجه می‌شویم که ما نیروی مناسب و آموزش‌دیده داریم، سرمایه‌های داخلی ما هم اگر درست هدایت شوند، سرمایه‌های داخلی خوبی هم هستند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتحابات ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه البته باید حتماً تلاش کنیم که از سرمایه‌های خارجی هم استفاده کنیم، عنوان کرد: آن هم زمانی اتفاق می‌افتد که ما ابتدا بتوانیم امنیت سرمایه‌های داخلی‌مان را برقرار کنیم تا سرمایه‌گذاران خارجی هم بتوانند سرمایه‌گذاری کنند.

* هر روز بیکاری در حال افزایش است

وی با بیان اینکه در حوزه دانش‌بنیان واقعاً شرکت‌های خوبی شکل گرفته‌اند و کارهای خوبی در حال انجام دادن هستند، اضافه کرد: اما اولاً می‌بینیم هر روز بیکاری در حال افزایش است و کارخانجات ما در حال تعطیل شدن هستند و چند ۱۰ هزار کارخانه تعطیل شدند و روند تعطیلی آنها چه کوچک و چه بزرگ ادامه دارد، به نظر شما برنامه ششم که ما را مکلف کرده بیش از یک میلیون شغل در سال ایجاد کنیم، چگونه واقعاً می‌توانیم این کار را انجام دهیم؛ به نظر شما این اشکال واقعاً ریشه در بحران مدیریت اداره کشور ندارد که ما نمی‌توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم؟

قالیباف همچنین با طرح این سوال که آیا ریشه در همین بحث ۴ درصدی‌ها ندارد که فقط افراد خاصی بتوانند بیایند استفاده کنند و بقیه نتوانند استفاده نکنند، گفت: منظور آقای رئیسی این است که رسیدگی به محرومین وظیفه همه ماست و این توقع هم مردم و هم انقلاب و هم نظام است، اما واقعیت این است که ما باید کار تولید کنیم تا بتوانیم آنها را به مسیر خودشان بازگردانیم؛ می‌دانید امروز کسانی که می‌خواهند اشتغال ایجاد کنند، مثل کارخانه‌داران و سرمایه‌‌گذاران واقعاً تحت فشار هستند، آن هم تحت فشار همان بحث‌هایی که از قبل مطرح کردم، مثل کالای قاچاق و ارز، یا واردات بی‌رویه‌ای که در کشور اتفاق می‌افتد.

 

*۴ درصدی‌ها همان‌هایی هستند که بدون هیچ تلاشی بنا دارند بیشترین منفعت را از انفال عمومی ببرند

وی افزود: آنها واقعاً هیچ اعتمادی ندارند، الان تجار و سرمایه‌داران ما ، آنهایی که با زحمت می‌خواهند پول دربیاروند، امروز همه به حاشیه رفته‌اند و هیچ فعالیتی انجام نمی‌دهند چون نگران هستند، چرا نگران هستند، چون آن ۴ درصدی‌هایی که بنده مدام روی آن تأکید داریم، آن افرادی که بدون هیچ تلاشی بنا دارند بیشترین منفعت را از انفال عمومی ببرند.

«همان نگاهی که وقتی ما می‌گویم این واسطه‌گر و زالوصفت یا این قاچاقچی‌ها که این کالاها را وارد کشور می‌کنند، این افراد مانع این هستند که این محرومین به وجود می‌آیند.»

*آقای روحانی! واقعاً در دولت شما برنامه مشخصی برای برخورد با قاچاقچیان وجود داشت؟

قالیباف در ادامه خطاب به روحانی، تصریح کرد: واقعاً در دولت شما برنامه مشخصی برای برخورد با این افراد دارید یا ندارید که سرمایه‌گذاران ساده و آنانی که تولید ثروت می‌کنند، بیایند و دست محرومان را بگیرند یا نه؟!

وی با اشاره به اینکه امروز کشور ما بدون شک با یک بحران اقتصادی روبروست یعنی بیکاری، یعنی رکود و یعنی گرانی، گفت: بحث این است که در حوزه مربوط به گرانی گفته می‌شود که تورم کنترل شده است، اما واقعاً مردم ما امروز می‌دانند که گرانی وجود دارد، اقلامی که مربوط به زندگی روزمره مردم است، گران شده است، مثلاً اگر دقت کنید شکر از ۱۵۰۰ تومان تبدیل به ۳۵۰۰ تومان رسیده است یا در حوزه سایر اقلام، پس گرانی هنوز هست.

* ۳.۵ میلیون نفر بر اساس آمار «بیکار» هستند

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه افزود: در حوزه اشتغال و بیکاری هم ۳.۵ میلیون نفر بر اساس آماری که گفته می‌شود «بیکار» هستند اما این رقم تا ۶ یا ۷ میلیون نفر هم می‌رسد، تعطیلی کارگاه‌ها به خاطر مباحثی که گفته شد، افتاده است.

وی ادامه داد: طبیعتاً در چنین شرایطی که بحران اقتصادی وجود دارد، در دنیال وظیفه همه دولت‌هاست و دولت‌ها در دنیا می‌آیند و تدبیر می‌کنند و به کمک مردم می‌آیند، بنده معتقدم دولت جناب آقای روحانی نتوانسته در این زمینه موفق عمل کند و به کمک مردم بیاید.

*افزایش هزینه قبوض در این دولت به قشر محروم فشار زیادی وارد کرد

قالیباف با بیان اینکه از قضا در بخشی از زمینه‌ها با افزایش هزینه‌های خودشان، حتی دست در جیب مردم و سفره مردم هم شد، افزود: توجه کنید در حال حاضر در دولت افزایش هزینه قبوض را بررسی کنید، در آب، برق، گاز و تلفن، این فشار به مردم وارد شد و این فشار هم یکنواخت وارد شد، مخصوصاً برای قشر محرومی که بحث‌اش مطرح بود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه مالیات، در مسائل اقتصادی و درآمدی که آقای روحانی به آن اشاره کردند بخشی از آن «مالیات» است، وقتی می‌خواهیم رشد پیدا کنیم، گفت: قطعاً تولید در اولویت است چرا نباید به تولیدکنندگان مخصوصاً به کارگاه‌های کوچک و متوسط معافیت مالیاتی بدهیم، آن هم در شرایطی که این کارگاه‌ها باید به سمت تولید بروند یا به آنان تخفیف دهیم و یا کسبه‌ای که در این رکود «حداقل درآمد» را دارند، چرا نباید این کار را برای آنان انجام دهیم؟

*ما در مالیات بر ثروت و ثروتمندان کمترین سهم دریافت مالیات را داریم

قالیباف ادامه داد: از آن طرف در همین بخش مالیات، ما ۴۰ درصد فرار مالیاتی داریم که مالیات پرداخت نمی‌کنند؛ ما در مالیات بر ثروت و ثروتمندان کمترین سهم دریافت مالیات را داریم.

این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری همچنین تصریح کرد: در جریان خود نقدینگی و جهت‌گیری نقدینگی، معتقدیم مهمترین بحثی که باید برای این کار در «دولت مردم» دنبال کنیم، همان اشتغال و افزایش اشتغال در کشور است اشتغال است که بیکاری را حل می‌کند و تولید را حل می‌کند و رونق را برمی‌گرداند، ما بر همین اساس برنامه‌ریزی‌مان این است.

* روحانی سایت کارانه ما را فیلتر کرد و سایت خودش با نام کارورزی را بالا آورد

وی با اشاره به اینکه الحمدالله آقای روحانی هم با صحبت‌هایشان قبول کردند که ما واقعاً باید نیروهای کاری که وجود دارند یا جویای کار هستند، آنان را شناسایی کنیم، اظهار داشت: الان گفته شد باید یک سایتی طراحی کنیم هم برای محرومین و هم برای آنهایی که واقعاً دنبال کار هستند و هم برای آنهایی که می‌توانند کارآفرین باشند؛‌ البته بگذریم از اینکه با شکایت آقای روحانی سایت کارانه ما فیلتر شد و سایت خودشان با نام کارورزی را بالا آوردند، این موارد مهم نیست، مهم این است که ما به سمت آن جوان بیکاری برویم که بیاید و مشغول به کار شود و قبل از آن هم بتوانیم ۲۵۰ هزار تومان به او بدهیم، تا روزی که سر کار بدهد.

قالیباف همچنین خاطرنشان کرد: مالیات را عادلانه کنیم و حمایت از اقشار محروم جامعه را نیز حتماً باید انجام دهیم. حتماً در بخش مربوط به صنایع سنگین، نفت، پتروشیمی، و صنایع مادر و همچنین توجه به صنایع پایین‌دستی آن و جلوگیری از خام‌فروشی و رانت‌بازی که شغل و درآمد اصلی در کارهای زیردستی اتفاق می‌افتد در دولت مردم انجام خواهد شد.

*کارگاه‌های از کارافتاده کنونی را فعال خواهیم کرد

وی بااشاره به اینکه ما حتماً در جهت‌دهی به نقدینگی برای کارگاه‌های از کارافتاده‌ای که اکنون وجود دارند، فعال خواهیم بود، تصریح کرد: امروز پیشران کار در حوزه مسکن است؛ حوزه ساختمان و ساخت شما در این رابطه منفی ۱۶ است که ما این موضوع را رونق خواهیم داد و پیش می‌بریم.

قالیباف همچنین با بیان اینکه در حوزه گردشگری و حوزه آی‌تی این تعهد را می‌دهم که ماهانه و سالانه به مردم گزارش بدهیم.، گفت: آقای روحانی! شما در صحبت‌های خود به گونه‌ای تعریف کردید که انگار امروز اشکالی در اقتصاد وجود ندارد. مردم ما می‌دانند که بحران اقتصادی وجود دارد هرچقدر شما و آقای جهانگیری اینجا بگویید بقیه اعضای کابینه را هم اینجا بیاورید از کارنامه دولت نمی‌توانید دفاع کنید. کارنامه دولت شما قابل دفاع نیست.

*یکی از بی‌قانونی دولت کنونی این است که برنامه وجود ندارد

این نامزد انتخاباتی همچنین با بیان اینکه ما برنامه داریم یکی از بی‌قانونی دولت کنونی این است که برنامه وجود ندارد، گفت: برنامه ششم توسعه به تصویب رسید اما چه چیزی به مجلس دادید؟ شما برنامه ندادید، چند برگه دادید بعد هم آن اختلاف را درست کردید.

وی افزود: ما امروز در دولت مردم متعهدیم برنامه‌ای که مجلس تصویب کرده حتماً سند چشم‌انداز را دنبال می‌کنیم و شما این کار را نمی‌کنید و یکی از نابسامانی‌ها همین است. حتماً افزایش درآمد هم در بخش ارزی و هم ریالی در کشور امکان‌پذیر است.

قالیباف ادامه داد: ما حتماً در کشور رشد ۲رقمی هم داشتیم ما باید به بخش خصوصی اعتماد کنیم اعتماد به بخش تعاونی داشته باشیم اما متأسفانه امروز مخصوصاً در دولت ۴ درصدی‌ها اینگونه شده مانند دوره قاجار شده است.

* دیپلماسی شهری بنده قوی‌ترین دیپلماسی شهری در شهرداری تهران بوده است

«شما نگاه کنید ببینید فولاد دست کیست بانک‌ها و پتروشیمی اکنون در دست چه کسانی است و صادرات‌مان به کجا می‌رود حتماً با این وضعیت نمی‌شود در کشور رشد صورت بگیرد.»

وی با اشاره اینکه وقتی شما امنیت سپرده‌گذار را نمی‌توانید برقرار کنید کدام سرمایه‌گذار داخلی و خارجی می‌آید و این مشکلات شما است، بیان کرد: من دولت نبودم اما دیپلماسی شهری بنده قوی‌ترین دوره دیپلماسی شهری در شهرداری تهران بوده و امروز دبیرخانه همه کلانشهرهای آسیا به طور ثابت همیشه در تهران است و این یکی از افتخارات ما در دیپلماسی سطح امروی است که =خودمان انجام دادیم.

*آقای روحانی! درباره ۲هزار ۲۰۰ میلیارد جواب دهید

قالیباف همچنین خاطرنشان کرد: چون اینجا بداخلاقی صورت گرفت آنجایی که به شما گفتم و شما دروغ گفتید و شما حتماً باید درباره ۲هزار  200 میلیارد جواب دهید و املاک نجومی را هم چون آقای روحانی گفت آقای جهانگیری هم شما از این واژه ستفاده کردید و هم آقای روحانی، شما زمین گرفتید و در شهرک غرب متری ۳ هزار تومان خریداری کردید آن هم ۸۰۰ متر، زمین به مساحت ۳۸۵ متر گرفتید بعد می‌آید به دیگران تهمت می‌زنید و تا فساد جمع نشود مشکل حل نخواهد شد.

وی افزود: بنده ابتدا اجازه می‌خواهم چون در مناظره قبل به مردم عزیزمان قول دادم در مناظره امروز لیست اموالم را اعلام کنم، چون معتقد بودم شفاف‌سازی مهم‌ترین موضوع برای رشد اقتصادی است، گفتم خوب است که همه ما نامزدها اموال خودمان را براساس قانون به اطلاع مردم برسانیم، البته قانون می‌گوید باید به قوه قضاییه اعلام کنیم اما معتقدم باید به مردم اعلام کنیم.

* کل دارایی‌ خودم و بستگانم را طبق قانون در کانال تلگرامی‌ام گذاشته‌ام

قالیباف با اشاره به اینکه کل دارایی‌ خودم و بستگانم را طبق قانون در کانال تلگرامی‌ام گذاشته‌ام تا معلوم شود دارایی من کجاست و چه میزان است، این موضوع اگر اتفاق بیفتد می‌تواند بسیار مؤثر باشد، گفت: حتماً در موضوع کشاورزی و امنیت غذایی و امنیت ملی ما حتی با محدودیت‌هایی که در حوزه آب داریم، باید به سمتی برویم که در اقلام ویژه و حیاتی خودکفا باشیم، لذا این برنامه کاملاً پیش‌بینی شده است، سیاست‌های کلان‌مان را هم مشخص کرده است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: ما همان سند چشم‌انداز ۲۰ ساله و برنامه ششم توسعه را برای کشاورزی دنبال می‌کنیم، مخصوصاً برای روستاها و برای آن یک میلیون و ۲۰۰ هزار شغلی که اشاره کردم باید در روستاها ایجاد شود، در روستاها با همین نگاه کشاورزی و صنایع کوچک و صنایع خانگی این کار انجام خواهد گرفت.

* تا زمانی که در مبارزه با فساد و رانت حل نشود چه در هیچ حوزه‌ای موفق نخواهیم شد

وی همچنین عنوان کرد: معتقدم تا زمانی که در مبارزه با فساد و رانت حل نشود چه در حوزه کشاورزی، چه در حوزه صنعت و چه در حوزه صنایع دیگر، حتماً موفق نخواهیم شد که به نقطه کامل خودکفایی کامل برسیم و بتوانیم کار صادرات را هم انجام بدهیم که بنده در این زمینه نکاتی دارم که در جمع‌بندی نهایی در حوزه شفاف‌سازی آنها را مطرح خواهم کرد.

قالیباف با اشاره به اینکه دوست داشتم در پایان مطلبی را خدمت ملت ایران مطرح کنم، گفت: اما چون جناب آقای روحانی و جناب آقای جهانگیری مطالبی را گفتند، بنده باید پاسخ دهم، چرا باید بگویم، چون فکر می‌کنم اگر به این موارد اشاره نکنم حق این مردم محروم و مظلوم و حق همه ایرانی‌ها را در حقیقت ضایع کردم، این موارد باید روشن شود.

* آقای روحانی! حتماً با داشتن زمین ۸۰۰ متری دیگر شجاعت برخورد با متخلفان را نخواهید داشت

وی با بیان اینکه امروز مشکل اساسی عدم رشد اقتصادی کشور «فرصت‌های نابرابری» است که در حوزه اقتصادی و اجتماعی پیش آمده است، تصریح کرد: جناب آقای روحانی! جنابعالی می‌فرمایید هر کسی هست با او برخورد شود، خوب اولین برخورد را خود شما انجام دهید، شما که مطلع هستید که بستگان شما در کنار شما امروز در حوزه‌های مالی، اقتصادی و بانکی چه می‌کنند، بنده مطمئنم شما (آقای روحانی)‌ مطلع هستید، چرا برخورد نمی‌کنید چون خود شما هم از این رانت استفاده می‌کنید، وقتی استفاده کردید قطعاً دیگر نمی‌توانید برخورد کنید.

قالیباف برهمین اساس اضافه کرد: آقای روحانی! جنابعالی وقتی که زمین حدود ۸۰۰ متری به قیمت ۲.۵ میلیون تومان به عبارتی متری ۳ هزار تومان را در سال ۷۰ می‌گیرید، حتماً دیگر شجاعت برخورد با متخلفان را نخواهید داشت، این درد کشور است.

وی یادآور شد: جناب آقای جهانگیری! شما باز می‌گویید نمی‌خواهم بگویم، اما باز دروغ‌تان را مطرح می‌کنید، به مردم بگویید که ۳۸۵ متر زمین را در دهه هشتاد به متری ۱۴۰ هزار تومان در ونک از بیت‌المال گرفتید، بعد می‌آیید به ما می‌گویید املاک نجومی؟! چرا به مردم بدبخت نمی‌دهید، چرا اینگونه زمین‌ها را به مردم نمی‌دهید، آن هم به نقد و اقساط، شما می‌خواهید با فساد مبارزه کنید، درد ما این موارد است.

* ۶ میلیون بیکار در کشور هم‌اکنون چه کار کنند؟

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: بنده اگر حق مردم مطرح نبود حتماً اینگونه مسائل را مطرح نمی‌کردم، ما هر آنچه را از دولت شما می‌گوییم، این را می‌فهمیم که یا می‌گویید نداریم، یا می‌گویید نمی‌شود و یا می‌گویید نمی‌توانیم.

وی اضافه کرد: بنده اسنادی که مربوط به زمین‌های آقای روحانی و آقای جهانگیری است، آورده‌ام که به نام شخص هر دو این بزرگواران است؛ به همین دلیل است که می‌گویید نمی‌توانیم، نداریم، نمی‌شود؟! پس این ۶ میلیون نفر بیکار کشور و سالانه یک میلیون بیکار دیگری هم که اضافه می‌شوند، چه کار کنند؟

قالیباف اظهار داشت: ما یک درصد جمعیت دنیا را داریم، یک درصد خاک دنیا را و ۵ درصد منابع دنیا را در اختیار داریم، چرا نمی‌توانید اداره کنید و مردم ما در این سرزمین (با این همه منابع) فقیرانه زندگی‌ می‌کنند، به خاطر اینکه مدیریت نداریم، به خاطر اینکه این فساد وجود دارد.

کاندیدای دوازدهمین دوره اتنخابات ریاست‌جمهوری در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: ما سیستم‌ها را هوشمند نمی‌کنیم، اصلاح ساختاری نمی‌کنیم، من نمی‌خواهم این را بگویم، هرچه بگندد نمکش می‌زنند، وای به آن روزی که بگندد نمک؛ ما باید شجاعانه بایستیم، با فساد مبارزه کنیم، حق مردم را بدهیم، به مردم خدمت کنیم؛ ما بر این باوریم حتماً همه ما ان‌شاءالله دلسوز مردم خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا