اجتماعی و فرهنگی

جزئیات شکایت یکی از نامزدها از مناظره دوم انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش شورا‌آنلاین، احسان قاضی‌زاده هاشمی درباره مناظره‌ها گفت: به حول و قوه الهی و به خواست مردم مناظره‌ها را برگزار کردیم. علیرغم برخی تقاضاها که مناظره‌ها ضبطی باشد اما به خواست مردم مناظره‌ها به صورت زنده برگزار شد و می‌شود، بین این مناظره‌ها یک هفته فرصت وجود دارد تا مردم قدرت تصمیم‌گیری داشته باشند و بهترین گزینه را انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه جمعه را به عنوان روز پخش مناظره‌ها انتخاب کرده‌ایم، گفت: ما سعی کردیم بهترین برنامه‌ریزی را داشته باشیم تا در ساعت پربیننده، مخاطبان بتوانند برنامه‌های نامزدها را ببینند.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: یک مناظره باقی مانده که جمعه ۲۲ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود و موضوعات آن اقتصادی است. دلیل انتخاب این موضوع این است که در نظرسنجی‌های مراکز معتبر بیشترین مطالبات مردم موضوعات اقتصادی بود. ما نزدیک‌ترین جمعه به انتخابات را به با اولویت‌ترین موضوع مردم اختصاص داده‌ایم.

او با بیان اینکه این مناظره‌ها قوانینی دارند، گفت: ما در هر دو مناظره جلسات و صحبت‌هایی را با نامزدهای انتخاباتی داشته‌ایم و قوانین مربوط به انتخابات هم به صورت مکتوب و حضوری برای شش نامزد گفته شده است. قبل از مناظره‌ها نیز این قوانین به صورت حضوری به نامزدها اعلام می‌شود. این جلسات با برنامه‌ریزی انتخاب شده‌اند و مناظرات را مورد بررسی قرار می‌دهند. در هر مناظره اعضای کمیسیون حضور دارند و اگر نکاتی وجود داشته باشد اعلام می‌کنند. سعی ما بر این است که نامزدها بتوانند در کمال برابری خود را معرفی کنند و برنامه‌هایشان را بگویند و اگر دیدگاهی داشتند مطرح و نکات خود را بازگو کنند.

رئیس کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: غیر از مناظره‌ها هر نامزد ۵۵۵ دقیقه برنامه تلویزیونی و ۵۵۰ دقیقه برنامه رادیویی دارند و این زمان بی‌نظیری برای معرفی آن‌ها خواهد بود.

او درباره تخلفات مناظره دوم گفت:‌ شکایت یک نامزد به کمیسیون بررسی تبلیغات رسیده است و شکایت او دو محور دارد و در حال بررسی است.

قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه بازدید خود از نمایشگاه بین‌المللی کتاب گفت: سال اولی است که به شهرآفتاب می‌آیم و سال گذشته توفیق حضور نداشتم. نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران یک رویداد بزرگ فرهنگی است و آن را نمی‌توان با هیچ جشنواره فرهنگی دیگری مقایسه کرد و امیدوارم این بازدید گسترده منجر به رونق بیشتر کتاب و دانایی‌محوری در جامعه شود که یکی از شاخصه‌های عمومی آن مربوط به حوزه کتاب و کتاب‌خوانی است. با وجود مشکلاتی که در حوزه نشر وجود دارد اقبال مردم به کتاب و کتاب‌خوانی زیاد شده است و امیدوارم شاهد حضور گسترده مردم در روزهای آینده باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن