اجتماعی و فرهنگی

 گزارش فتاح از عملکرد سالانه کمیته امداد

به گزارش شورا‌آنلاین، جلیل مختار در توضیح جلسه امروز کمیسیون اجتماعی گفت: در این جلسه رئیس و معاونان کمیته امداد به تشریح گزارش عملکرد سالانه کمیته امداد درباره اقدامات صورت گرفته مربوط به بازتوانی، مستمری و حقوق، جهیزیه مددجویان و غیره پرداختند که نکته حائز اهمیت در این گزارش شفافیت کار در تمامی سطوح است.

وی ادامه داد: طبق گزارش ارائه شده مسوولان کمیته امداد با توجه به کارآفرینی برای ایجاد اشتغال پایدار، اقدامات و برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده است که امیدواریم این قبیل از کارها در سال جاری با تخصیص اعتبارات مصوب مجلس افزایش یابد.

مختار با بیان اینکه در این جلسه سوال بیشتر نمایندگان درباره دلیل قطع مستمری مددجویان در برخی مناطق بود؟ گفت: طبق توضیحات ارائه شده مستمری برخی از مددجویان به دلیل بازتوانی آن‌ها و ایجاد شغل پایدار قطع شده است.

وی افزود: از طرف دیگر در برخی مناطق مستمری برخی از خانواده‌های مددجویان به دلیل معافیت یکی از فرزندان آن‌ها قطع شده است ، موضوعی که قرار شد از سوی رئیس کمیته امداد پیگیری شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به توضیحات ارائه شده درباه دلیل قطع شدن مستمری برخی از معلولان مددجو گفت: براساس توضیحات ارائه شده در شرح وظایف کمیته امداد، موضوع حمایت از معلولان قید نشده است و این کار بر عهده بهزیستی است.بهزیستی هم نبود اعتبار را دلیل عدم حمایت از این قشر عنوان کرده که مجموعه این دلایل باعث قطع شدن مستمری برخی معلولان مددجو شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن