اجتماعی و فرهنگی

تخفیف ۳۰ تا ۵۰ درصدی هتل‌ها برای بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین عباس رشیدی در رابطه با کمک هزینه بازنشستگان در ایام نوروز گفت:‌در راستای اینکه بازنشستگان ایام شادی را سپری کنند سیاست‌ها و برنامه هایی برای این ذی‌نفعان دنبال می‌کنیم چرا که احساس می‌کنیم بازنشستگان اوقات فراغت مناسبی باید در اختیارشان باشد.

وی ادامه داد: طرحی را به عنوان «در خانه بمانیم» سال گذشته اجرا کردیم و کمک هزینه‌ای که از سوی صندوق برای بازنشستگان و یک همراه در نظر گرفته شده بود که این همراه شامل همسر، فرزندان، خواهر و برادر می‌شود، برای هر یک ۲۵۰ هزار تومان که در مجموع ۵۰۰ هزار تومان اختصاص داده شده بود.

رشیدی گفت: اما امسال با برنامه‌ریزی انجام شده مبلغ کمک هزینه برای هر یک از آنها از ۲۵۰ به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای سفرهای عتبات عالیات نیز به دلیل اینکه هزینه‌های این سفرها قدری گران‌تر از سفرهای داخلی است، سال گذشته برای بازنشسته و همراه ۵۰۰ هزار تومان بود که امسال آن را به ۶۰۰ هزار تومان افزایش دادیم یعنی در مجموع یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کمک هزینه به بازنشسته و همراهش تعلق می‌گیرد.

وی گفت: این امکانات در ایام عید امسال نیز استمرار پیدا می‌کند و بازنشستگان می‌توانند توسط شرکت‌های مجری ثبت‌نام سفرهای خود را انجام دهند. شرکت‌های ما هتل‌هایی که در اختیار شرکت ایران‌گردی و جهانگردی است را به این بازنشستگان معرفی کرده و آنها می‌توانند به این شرکت‌ها مراجعه کنند.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بازنشستگان با مراجعه به این دفاتر شرکت‌های ایرانگردی و جهانگردی می‌توانند از تخفیف‌های لازم که بین ۳۰ تا ۵۰ درصد برای استفاده از اماکن اقامتی است برخوردار شوند.

وی افزود: این تخفیف‌ها محدودیتی برای داشتن همراه در سفر ندارد چرا که امکانات به قدر کافی موجود است و در صورتی که هتل‌ها امکان پذیرش داشته باشند بازنشستگان می‌توانند از آن استفاده کنند.

رشیدی گفت: در واقع در ایام تعطیلات سال جدید کمک هزینه‌های سفر همچنان سر جای خود باقی است و بازنشستگان می‌توانند از آن برخوردار شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن