اجتماعی و فرهنگی

آخرین خبر از تعرفه‌های درمانی سال ۹۶

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین کاظم میکائیلی گفت: جلسات کارشناسی برای تعیین تعرفه‌های درمانی سال ۹۶ در دبیرخانه در حال برگزاری است و تا به دولت برود وتصویب بشود زمان می‌برد.

وی در مورد پارامترهای تعیین تعرفه‌های درمانی گفت: باید استعلام‌های خاصی را از مراکز ذی‌صلاح بگیریم به همین منظور از بانک مرکزی برای نرخ تورم سال از معاونت وزارت رفاه نیز برای مطلع شدن از میزان رشد حداقلی حقوق و دستمزد استعلام‌هایی باید گرفته شود که هنوز از وزارت رفاه به دست نیامده است.

وی ادامه داد: همچنین استعلام از سازمان برنامه و بودجه در مورد رشد سرانه در سال آینده و میزان بودجه‌ی که رشد داده‌اند باید انجام شود که این مورد تعیین شده است.

میکائیلی گفت: همچنین دریافت استعلام و پیشنهاد از ارائه کنندگان اصلی خدمات درمانی استفاده شده که سازمان نظام پزشکی به عنوان نماینده اصلی صنف و وزارت بهداشت به عنوان ارائه کننده خدمات بستری این استعلام‌ها را پاسخ داده‌اند.

سرپرست دفتر بیمه‌های وزارت رفاه افزود: بنابراین همه پارامترها و شاخص‌ها تغییری نکرده است. لیست ریزهزینه‌های سازمان‌های بیمه‌گر تهیه شده است و اعضای دبیرخانه به صورت فعال در جلسات کارشناسی تعیین تعرفه شرکت می‌کنند و نظرات خود را اعلام کردند.

سرپرست دفتر بیمه‌های وزارت رفاه با اشاره به اینکه در حال جمع‌بندی نظرات هستیم، گفت: امیدواریم تا پایان اسفند ماه تعرفه‌ها اعلام شود البته باز هم به نظرات وزرای رفاه و بهداشت بستگی دارد که به جمع‌بندی برسند.

وی گفت: سازمان نظام پزشکی نیز پیشنهادات خود را به صورت مکتوب ارسال کرده جلسه‌ای هم با کارشناسان مربوطه برگزار کرده و نظرات خود را نسبت به تعیین تعرفه‌ها توضیح داده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا