اجتماعی و فرهنگی

عملیات نجات آتش‌نشانان میان دود و آتش +عکس

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سید جلال ملکی در این‌باره گفت:‌ در سال ۲۳:۴۷ دیشب یک مورد حادثه حریق در یک ساختمان مسکونی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و در پی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان سه ایستگاه را به همراه نردبام هیدرولیکی، تشک نجات و خودروی تنفسی به محل حادثه واقع در میدان شهید بروجردی اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل حادثه اظهارکرد: پس از حضور آتش‌نشانان در محل آتش‌سوزی مشاهده شد که حریق در یک واحد ۶۰ متری در طبقه اول یک ساختمان چهار طبقه چهار واحدی رخ داده و مادر و دختری در میان شعله‌های آتش گرفتار شده‌اند.

ملکی با بیان اینکه دود  زیادی طبقات بالایی را فرا گرفته بود، گفت: تعدادی از ساکنان نیز در منازل خود محبوس شده بودند که آتش نشانان همزمان با تقسیم شده به دو گروه عملیات نجات و اطفای حریق را آغاز کردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه یک گروه از آتش‌نشانان عملیات نجات را آغاز کردند، گفت: عوامل آتش‌نشانی هشت تن از ساکنان این ساختمان مسکونی شامل پنج مرد و سه زن را از میان آتش و دود خارج کرده و به محل امن انتقال دادند.

وی افزود: همزمان گروه دیگر از آتش‌نشانان نیز اقدام به اطفای کامل حریق کرده و پس ازایمن‌سازی کامل محل در ساعت ۲:۱۴ بامداد امروز به عملیات خود خاتمه دادند.

ملکی با بیان اینکه این حادثه تلفات جانی نداشت، اظهارکرد: علت این این حادثه ازسوی کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن