اجتماعی و فرهنگی

۱۳۰ هزار واحد صنفی فاقد مجوز هستند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین نعمت‌الله ترکی در دهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران که با ریاست سیدحسین هاشمی استاندار تهران برگزار شد، درباره شهرک‌های صنعتی اظهار داشت: از ۴ شهرک صنعتی بزرگ استان تهران بازدید شده است.

وی افزود: در شهرک صنعتی شمس‌آباد ۲ هزار واحد تولیدی فعالیت می‌کنند که حدود ۱۰۰ واحد نیز غیرفعال بوده است.

ترکی افزود: ۲۷ هزار نفر در شهرک صنعتی شمس‌آباد مشغول به کار هستند که این تعداد نسبت به سال ۹۴، حدود ۴ درصد نیز افزایش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران افزود: ۱۷۶۰ واحد نیز در شهرک صنعتی عباس‌آباد فعالیت می‌کند که روند اشتغال در این شهرک نیز نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته و ۲۷ هزار نفر مشغول به کار هستند.

وی افزود: افرادی که جویای کار هستندو با مشکل بیکاری مواجه هستند می‌توانند با مراجعه به شهرک‌های صنعتی نسبت به اشتغال خود اقدام کنند و این شهرک‌ها نیز از افراد جویای کار استقبال خواهند کرد.

در ادامه ترکی در جمع خبرنگاران نیز اظهار داشت: در هر جلسه مقرر شده است تا ملزومات مورد نیاز شهرک‌های صنعتی مورد بررسی قرار بگیرد.

وی افزود: در حوزه صنعت و معدن ۱۷ هزار واحد صنعتی فعال در تهران مشغول به کار هستند که با بررسی‌های به عمل آمده بعضی از واحدهای صنعتی نیاز به کمک دارند بنابر این پیشنهادی مطرح شد تا تسهیلاتی برای واحدهای تولیدی در نظر گرفته شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران افزود: ۲۷ لکه صنعتی غیرمجاز نیز در استان تهران مشغول به فعالیت است که نظارت خاصی بر روی این لکه‌ها صورت نمی‌گیرد و از مالیات بر ارزش افزوده نیز فرار می‌کنند.

ترکی افزود: کارگروهی نیز برای آمایش و بررسی لکه‌های صنعتی غیرمجاز تشکیل شده است تا اقدامات قانونی لازم در این خصوص انجام شود.

وی با اشاره به اینکه ۸ لکه صنعتی در استان تهران مجوز فعالیت گرفته است،‌گفت: ۵۵۰ هزار واحد صنفی فعال در تهران د اریم که  130 هزار واحد صنفی فاقد مجوزهای لازم هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران یادآور شد: شهرک صنعتی قرچک نیز برای تولیدات پوشاک در نظر گرفته شده است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا