اجتماعی و فرهنگی

دیواره بزرگ غربی پلاسکو مهار شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سید مازیار حسینی با اشاره  به آخرین وضعیت آوار برداری از ساختمان پلاسکو اظهار داشت: خوشبختانه بعدازظهر امروز موفق شدیم سازه‌ بزرگ دیواره غربی را که حالت طاقی شکل پیدا کرده بود مهار کنیم که این اتفاق باعث شد سیستم پایداری در وضعیت سازه ایجاد شود. 

فرمانده عملیات آوار برداری و رئیس بحران ساختمان پلاسکو گفت: در حال حاضر از سه جهت آواربرداری و جستجو را ادامه می‌دهیم و خوشبختانه سرعت کار افزایش یافته است و امیدواریم با توجه به سرعت یافتن کار و ادامه این روند، بتوانیم قول آقای قالیباف مبنی بر اتمام عملیات تا ۲ – ۳ روز آینده را محقق کنیم. 

وی  افزود: هدف ما این است که هرچه سریعتر محیط را برای کسب این منطقه به حالت عادی برگردانیم. 

حسینی با بیان این که این عملیات بسیار پیچیده و سخت است افزود: شرایط پیچیده این ساختمان اجازه سرعت گرفتن بیشتر را نمی‌دهد و حتی دقیقه‌ای عقب نکشیده‌ایم. 

فرمانده عملیات آوار برداری و رئیس بحران ساختمان پلاسکو با اشاره به نگرانی‌های کسبه پاساژ کویتی‌ها در مجاورت ساختمان پلاسکو گفت: از روز نخست حادثه گروه‌های نقشه‌برداری را در منطقه مستقر کرده‌ایم و این گروه‌ها دائماً رفتار ساختمان کویتی‌ها را پایش می‌کنند و خوشبختانه می‌توانیم بگوییم در حال حاضر تهدید جدی متوجه پاساژ کویتی‌ها نیست اما لازم است پس از آواربرداری با همکاری سازمان نظام مهندسی مرمت‌هایی در این ساختمان انجام شود.

وی در خصوص انتقادات مطرح شده در نحوه عملیات آوار برداری، گفت: عملیات آوار برداری به صورت کاملا تخصصی و کارشناسی ادامه می‌یابد و این عملیات، عملیاتی نیست که کسی بتواند ادعا کند استانداردها در آن رعایت نشده چرا که این یک کار منحصر به فرد است و ما از تمام کارشناسان در بخش‌های مختلف کمک گرفتیم.

حسینی در پایان خاطر نشان کرد: من شخصاً از نظرات تمام کسانی که برای کمک به این عملیات اعلام آمادگی کرده بودند در اجرای مراحل آوار برداری استفاده کردم و تمام نظرات کارشناسی آنها را مد نظر قرار داده‌ام.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن