اجتماعی و فرهنگی

اعزام تیم تخصصی شرکت حفاری برای مشارکت در آواربرداری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  مسعود حقیقی در این باره اظهار کرد: متخصصان کنترل فوران و بحران این شرکت در پی تماس مسئولان ستاد بحران وزارت کشور با مدیرعامل ملی حفاری عازم تهران شدند.

 وی افزود: تنها به فاصله ۶ ساعت پس از این تماس ترکیب تیم اعزامی مشخص و در محل حادثه حضور یافتند.

 حقیقی با اشاره به هماهنگی به عمل آمده با ستاد بحران وزارت کشور و شهرداری تهران، تصریح کرد: تیم عملیاتی ملی حفاری در بازدید از محل حادثه پیشنهادات فنی در جهت بهبود و شتاب بخشی عملیات آواربرداری را ارائه داد که مورد توجه قرار گرفت.

 معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات تخصصی عنوان کرد: این شرکت آمادگی کامل دارد تا به محض دریافت نظرات مدیران بحران شهرداری تهران با بکارگیری همه امکانات وارد عمل شود.

 وی ادامه داد: شرکت ملی حفاری ایران با توجه به ماهیت کار حفاری و حوادث احتمالی ناشی از آتش‌سوزی در نتیجه فوران چاه‌های نفت و گاز، تجارب ارزنده‌ای در خصوص مهار و کنترل فوران، پاکسازی، تخلیه و انتقال تجهیزات و سازه‌های آسیب دیده در موقعیت‌های عملیاتی دارد.

 بر اثر آتش‌سوزی و ریزش ساختمان تجاری پلاسکو تهران تعدادی از آتش نشانان فداکار و شهروندان زیر آوار گرفتار شدند که تلاش نیروهای امدادگر از بخش‌های مختلف برای آواربرداری و خارج ساختن آنان از محل حادثه  ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن