استان

نامگذاری ۲ ایستگاه آتش‌نشانی رشت به نام ۲ شهید آتش نشان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین «بابک رمضانی»، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت نیز در دیدار با خانواده آتش نشان شهید «بهمن عبدی»، گفت: شهدای آتش نشان از سرمایه ها و افتخارات مهم این سازمان هستند.

وی گفت: برای پاسداشت شهدای گران قدر آتش نشانی رشت ۲ ایستگاه آتش نشانی به نام این عزیزان مزین شده است.

«فاطمه شیرزاد»، سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت در ادامه توجه به مشکلات خانواده‌های شهدا را اقدامی اسلامی، فرهنگی و ارزشمند دانست و اظهار کرد: فرهنگ ایثار و شهادت یکی از ارزش هایی است که هم‌زمان با تاریخ این سرزمین شکل گرفته و همیشه از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است.

وی ادامه داد: ارج نهادن و زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدای آتش نشانی که برای نجات جان هم‌نوعان به فیض شهادت نائل شده اند یکی از وظایف ما نمایندگان مردم است و اشاعه ارزش‌های ایثار و از خود گذشتگی آتش نشانان در جامعه محسوب می‌شود، از این‌رو دلجویی و دیدار با خانواده معزز آنان، ادای دین به همه شهدایی است که در راه خدمت به مردم از جان خود گذشته اند.

«مظفر نیکومنش نودهی»، یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز، با تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و خدمت‌رسانی به خانواده‌های شهدا، افزود: در این دوره از فعالیت شورای اسلامی به اتفاق شهردار شهر رشت و راه اندازی حوزه امور ایثارگران تلاش کرده ‌ایم در پاسداشت و نشر ارزش‌های معنوی و اخلاقی شهدا گام های استواری برداریم.

«سیدرضا موسوی روزان»، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این دیدار، با گرامیداشت یاد و خاطر شهید بهمن عبدی، اضافه کرد: عشق به خدمتگزاری در رسیدگی به امور خانواده‌های شهدا افتخار بزرگی است که باید انجام شود و این توفیق نصیب هر کسی نمی‌شود.

وی با بیان این‌که خانواده شهدا افتخار ما هستند، گفت: ما خدمت شما رسیدیم تا گوشه ای از ایثار و فداکاری این عزیزان را جبران کنیم و از خدا بخواهیم ادامه دهنده راه شهدای عزیز باشیم. پروردگارا ما را در این راه ثابت قدم بدارد و مرگ ما را جز به شهادت در راه خودش قرار ندهد.

«سیدمحمدعلی ثابت قدم»، شهردار رشت نیز، تصریح کرد: ساز و کار سازمان آتش نشانی به‌واسطه شبه نظامی بودن این سازمان با سایر سازمان های خدمات رسان شهری بسیار متفاوت است و نجات جان و مال شهروندان در حوادث بر عهده این سازمان است.

وی خاطرنشان کرد: این اقتدار و عظمت امروز انقلاب از فداکاری های شهدا می باشد و چه بسا شهدا برای نجات جان انسان های بی‌گناه جان خود را فدا کردند و شهید «بهمن عبدی» نیز برای نجات جان همنوعان به درجه رفیع شهادت رسید.

شهردار رشت خاطرنشان کرد: بازماندگان شهدا نیز دینی بزرگ بر گردن ما دارند و رسیدگی، خدمت‌رسانی، دلجویی و سپاسگزاری از آنها وظیفه‌ای همگانی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن