سیاسی

انقتاد نماینده مردم پاکدشت در مجلس:مردم تهران در حال خفگی هستند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد قمی گفت: مردم یکسری حقوقی دارند و از اولین حقوق آنها داشتن آب و هوای پاک و سالم است و این تنها چیزی است که باید داشته باشند، اینکه اکنون هوای مردم در کلان‌شهرها به ویژه تهران چند سالی است دچار مشکل شده، دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها بی توجهی به بحث حمل و نقل عمومی است. 

وی ادامه داد: به طور ویژه، توسعه مترو و قطار شهری، اصلاح و کمک به ناوگان حمل و نقل عمومی از مواردی است که در جهت کاهش آلودگی هوا مؤثر است. 

این نماینده مردم گفت: در برنامه‌های توسعه‌ای نیز پیش‌بینی شده و دولت و شهرداری باید نسبت به آن اقدام کنند تا یکی از مراکز آلودگی هوا کم شود. 

قمی گفت: در این برنامه‌ها بودجه‌هایی برای توسعه مترو و ناوگان عمومی اختصاص داده شده، شورای شهر نیز بودجه‌ای درنظر گرفته شده و در برنامه ششم توسعه نیز یکی از محورها توسعه ریلی کشور است که باید به آن توجه کرد. 

وی با اشاره به نبود و کمبود بودجه، تحریم‌ها و کاهش قیمت نفت، گفت: شاید این عوامل است که باعث می‌شود برنامه‌های کاهش آلودگی، عملیاتی نشوند، در حالی که از اصلی‌ترین و ضروری‌ترین کارهاست. دولت باید از نان شب بزند و به این موضوع بپردازد.

قمی گفت: مردم در این هوای آلوده در تهران دارند خفه می‌شوند و سلامت آنها به خطر افتاده و ما هر روز شاهد این هستیم که چندین نفر بر اثر آلودگی تلف می‌شوند. 

نماینده مردم پاکدشت در مجلس گفت: دولت جدیت باید داشته باشد و برای سلامت مردم و توسعه مترو بکوشد و بهتر است تحریم‌ها را بهانه نکنند، چون بسیاری از کشورها آلودگی هوا داشتند و موفق به رفع آن شده‌اند. 

قمی گفت: این موضوع مربوط به سلامت مردم است، به همین دلیل خود این مردم حاضرند هرگونه همکاری را داشته باشند تا هوای پاک تنفس کنند. 

وی یادآور شد: مردم در چنین شرایطی حداقل هوای سالم باید داشته باشند که بتوانند تنفس کنند و این از حقوق شهروندی است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن