شورای شهر

سریال دنباله دار بنای اضافی سرای دلگشا/حکمی که اجرا نمی شود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احمد حکیمی پور گفت: کاخ گلستان تنها اثر به ثبت رسیده شهر تهران در آثارفهرست جهانی یونسکو است و حفظ این اثر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: شورای شهر تهران تاکید ویژه ای به حفاظت از این اثر تاریخی دارد و اجازه نمی دهیم هیچ ساخت و سازی در حریم این بنا، خطراتی را برای کاخ گلستان داشته باشد.

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تذکرات ارائه شده مبنی بر خروج کاخ گلستان از ثبت جهانی اظهارکرد: یکی از پیش شرط های ثبت جهانی کاخ گلستان، حفظ این بنا و همچنین حفاظت از حریم آن بوده است و در صورتی که کوچکترین خدشه ای به حریم این بنا وارد شود، احتمال خروج آن از ثبت جهانی وجود دارد.

حکیمی پور در خصوص توقف ساخت و سازها در سرای دلگشا تصریح کرد: از سال ۹۲ تاکنون مرتب در شورای شهر تهران بحث جلوگیری از ساخت اضافه بنا در سرای دلگشا و تهدید حریم کاخ گلستان مطرح بوده است و جلو فعالیت ها نیز گرفته شد.

وی با بیان اینکه باید یک و نیم طبقه از اضافه بنای ساخته شده در سرای دلگشا که در حریم کاخ گلستان است تخریب شود، خاطرنشان کرد: حکم قلع و قمع یک و نیم طبقه از اضافه بنای مجتمع تجاری احداث شده در حریم کاخ گلستان صادر شده و درخواست ما این است که این حکم اجرایی شود.

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران از بی پاسخ ماندن تذکر ارائه شده به شهردار تهران در رابطه با ساخت و سازهای صورت گرفته در سرای دلگشا اذعان کرد: در این خصوص طرح سوال از شهردار تهران نیز صورت گرفت اما در این رابطه پاسخ قانع کننده ای ارائه نشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن