شورای شهر

مخالفت شورا با شرط معاینه فنی برتر برای اخذ طرح ترافیک/بار مالی به مردم تحمیل نکنید

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ابوالفضل قناعتی گفت: موضوع لزوم اخذ معاینه فنی "برتر" از  سوی  خودروهایی که درخواست اخذ مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک را دارند در شورای شهر تهران مطرح نشده است.

وی افزود: این پیشنهاد ممکن است تنها در معاونت حمل و نقل شهرداری تهران مطرح شده باشد اما نمایندگان شهرداری تاکنون پیشنهاد خود در این زمینه را با اعضای شورای شهر تهران مطرح نکرده اند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه " اخذ معاینه فنی مجدد برای شهروندان هزینه در پی خواهد داشت" خاطرنشان کرد: اینکه مسئولان شهرداری تهران اعلام کرده اند خودروهای خواهان دریافت مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک باید در سال جاری معاینه فنی "برتر" دریافت کنند موضوعی است که بدون شک برای شهروندان بار مالی خواهد داشت.

قناعتی ادامه داد: نمی توانیم از شهروندانی که یک بار معاینه فنی دریافت کرده اند درخواست کنیم مجدد هزینه هایی را متقبل شده و معاینه فنی برتر دریافت کنند.

وی در خصوص زمان تصویب پیشنهادات ارائه شده از سوی شهرداری تهران در رابطه با طرح ترافیک سال ۹۶ تصریح کرد: طی هفته جاری پیشنهادات شهرداری تهران در رابطه با افزایش بهای مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک و سایر جزئیات آن در صحن علنی شورای شهر تهران مطرح خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مباحث مطرح شده پیرامون الزامی شدن اخذ مجوز ورود به محدوده طرح برای موتورسیکلت ها اظهارکرد: پیشنهاد کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در این رابطه نیز در صحن علنی شورای شهر تهران مطرح خواهد شد و اعتقاد ما این است که باید دریافت مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک برای موتورسیکلت ها نیز الزامی شود.

قناعتی تاکید کرد: آلایندگی موتورسیکلت ها به مراتب بالا تر از خودروها است و لازم است برای ورود آنها به محدوده طرح ترافیک نیز محدودیت هایی در نظر گرفته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن