اجتماعی و فرهنگی

کشف حدود ۱۶ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته اخیر

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  اسداله هادی‌نژاد با اعلام این خبر گفت: کل کشفیات موادمخدر در این مدت ۱۵ هزار و ۹۷۳ کیلوگرم و بیشترین حجم مواد مکشوفه از نوع تریاک به میزان ۱۱ هزار و ۲۴۵  کیلوگرم بوده است که ۷۰ درصد از مجموع کشفیات را شامل می‌شود.


وی افزود: در این مدت نیز ۱۷ هزار و ۵۷۶  قرص روانگردان، ۲۰۱۴ کیلوگرم حشیش، ۵۲۹ کیلوگرم هروئین، ۸۱۴ کیلوگرم مرفین‏ و‏‏ 11 کیلوگرم شیشه ‏‏و ۱۳۵۴ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.


معاون مقابله با عرضه ستاد با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ‏‏‏‏1520 ‏فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشف مواد به ازای هر عملیات نیز بالغ بر ۱۰‏ کیلوگرم می‌باشد.


هادی‌نژاد با بیان اینکه بالغ بر ۷۹ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به پنج استان کشور می‌باشد،‌ گفت: بیشترین کشفیات مواد مخدر با ‏‏‏‏‏‏4893 ‏ ‏کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که ۳۰ درصد کل کشفیات استان‌ها را شامل می‌شود، پس از آن تهران با ۳۰۱۰ کیلوگرم، کرمان با ۲۵۱۶ کیلوگرم‏، اصفهان با ۱۳۲۷کیلوگرم و یزد با ۸۰۵ ‏‏‏‏در رتبه بعدی قرار دارند.‏


معاون مقابله با عرضه ستاد تصریح کرد: کشفیات استان تهران در این یک هفته اخیر ۳۰۱۰ کیلوگرم است که معادل ۱۸.۸ درصد کشفیات کشور می‌باشد. کشف محموله ۲۸۰۰ کیلوگرمی تریاک در شهریار عامل اصلی این افزایش سهم می باشد.


هادی نژاد ادامه داد: در این مدت، ۸۷۳۶ ‏‏متهم دستگیر شده‌اند که از این تعداد ‏‏‏‏7990 نفر مربوط به اجرای طرح‌های پاکسازی بودند و مابقی متهمان ‏‏‏‏‏746 نفر مربوط به عملیات های دیگر بوده‌اند.


وی افزود: همچنین در این مدت ‏221 دستگاه خودرو، ۴۸ دستگاه موتور سیکلت و ۱۱ قبضه سلاح‏ و ۵۵۹ دستگاه تلفن ‏توقیف شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، هادی نژاد بیان کرد: در راستای اجرای عملیات پاکسازی مناطق آلوده در سطح کشور ۲۰۰ نفر قاچاقچی، ۴۴۸۰ توزیع کننده و خرده فروش و ۳۳۱۰ نفر معتاد متجاهر دستگیر شدند

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا