شورای شهر

لزوم جانمایی سرای محله نازی آباد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  محسن پیرهادی در رابطه با وضعیت محله نازی آباد واقع در منطقه ۱۶ گفت: سرانه فضای سبز و همچنین بوستان های محله نازی آباد واقع در منطقه ۱۶ باید افزایش پیدا کند و در کنار آن، هرس کردن و جایگزینی درختان خشک محله با درختان سالم نیز یک الزام به حساب می آید.

وی به فعالیت برخی دست فروشان در برخی نقاط محله نازی آباد اشاره کرد و افزود: در خیابان های مدائن، پارس و میدان بازار دوم واقع در سطح محله نازی آباد شاهد فعالیت صنایع و مشاغل مزاحم و همچنین سد معبر دست فروشان هستیم که باید برای حل این مشکل برنامه ریزی شود.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران خواستار ارائه آموزش های لازم به ساکنین محله نازی آباد در رابطه با تفکیک زباله از مبدا شد و اظهارکرد: اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا و توزیع  نایلکس تفکیکی بین ساکنین و در کنار آن، استقرار کانکس غرفه بازیافت در راستای اجرای طرح تفکیک زباله از جمله اقداماتی است که باید در سطح محله انجام شود.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با وضعیت انهار و کانال های موجود در سطح محله نازی آباد واقع در منطقه ۱۶ خاطرنشان کرد: لازم است به منظور بهبود وضعیت انهار و کانال های موجود در سطح محله، کار پاکسازی و لایروبی انهار و کانال ها در دستور کار قرار گیرد.

پیرهادی به ساماندهی معابر و گذرهای فرعی محله اشاره کرد و گفت: در این رابطه کار ساماندهی معابر هزار دستگاه مرتبط با لوله های فاضلاب و نهرهای قدیمی انجام شده است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص وضعیت حال حاضر پست برقی که در نبش یکی از پارک های محله نازی آباد واقع شده است گفت: پیگیری لازم در خصوص جابه جایی پست برق از نبش پارک ۱۷ شهریور انجام شده و قرار است برای برداشته شدن این پست برق، هر چه سریع تر اقدام شود.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه "شهروندان محله نازی آباد از وضعیت امحا حیوانات موذی در سطح منطقه چندان راضی نیستند خاطرنشان کرد: باید در رابطه با کاهش جمعیت حیوانات موذی اعم از موش و … در سطح محله اقدام شود."

پیرهادی در خصوص آخرین وضعیت ساماندهی و اجرای تمهیدات ترافیکی میدان بازار دوم و سایر نقاط محله که نیاز به ساماندهی در آنها گزارش شده است تصریح کرد: علاوه بر اجرای تمهیدات ترافیکی در میدان بازار دوم باید در سایر نقاط از جمله خیابان های مدائن، پارس، گودرزی، تولایی و عراقی (پیچ راهی) اقداماتی انجام شده تا از پارک دوبل و ایجاد ترافیک در سطح منطقه کاسته شود.

وی با اشاره به بررسی های صورت گرفته به منظور احداث خط تاکسی جدید در سطح محله نازی آباد اظهارکرد: امکان راه اندازی خط تاکسیرانی نازی آباد به متروی علی آباد وجود دارد و لازم است در این خصوص، سازمان تاکسیرانی برنامه ریزی هایی را داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با وضعیت پیاده راه سازی در سطح محله نازی آباد واقع در منطقه ۱۶ اذعان کرد: ﭘﻴﺎﺩﻩ ﺭﻭﺳﺎﺯی ﻭ ﻫﻤﺴﻄﺢ ﺳﺎﺯی ﻣﻌﺎﺑﺮ محله به ویژه خیابان های شهید شیرمحمدی و برادران احدی باید انجام شود تا پس از هر بارندگی شاهد آب گرفتگی معابر و به راه افتادن سیلاب های فصلی در سطح محل نباشیم.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: به منظور تکمیل عملیات احداث پروژه پیاده راه نازی آباد نیز باید اقداماتی انجام شود.

پیرهادی در رابطه با اصلاح هندسی و مناسب سازی صورت گرفته در محله نازی آباد واقع در منطقه ۱۶ بیان کرد: به منظور بهبود عبور و مرور وسائط نقلیه امدادی باید نسبت به تعریف یک دور برگردان در خیابان شهید وفایی، روبه روی فرهنگسرای بهمن اقدام شود.

وی ادامه داد: همچنین باید شرایط برای گردش به راست ورودی خیابان مدائن به شهید رجایی نیز فراهم شود.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بررسی های صورت گرفته به منظور احداث پارکینگ طبقاتی در سطح محله نازی آباد گفت: در این رابطه می توان با تکیه بر مشارکت بخش خصوصی اقداماتی را در سطح محله انجام داد.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم نصب پل عابر پیاده مکانیزه در برخی از نقاط محله نازی آباد اظهارکرد: در چهار نقطه محله از جمله خیابان شهید رجایی، ایستگاه ورزشگاه؛  خیابان شهید تندگویان، روبه روی پارک ولایت؛ خیابان شیرمحمدی جهت دسترسی به پارک ولایت و میدان بهمن به سمت جوادیه باید پل عابر پیاده مکانیزه احداث شود.

پیرهادی احداث دارالقرآن در سطح محله نازی آباد را یکی از نیازهای شهروندان این محله دانست و تاکید کرد: علاوه بر احداث این دارالقرآن، باید نسبت به احداث زمین پینت بال که پیش از این زمین آن در پارک بهمن در نظر گرفته شده است، اقدام شود.

وی در خصوص مباحث مطرح شده پیرامون بازنگری در جانمایی سرای محله نازی آباد گفت: پیگیری های لازم به منظور بازنگری در جانمایی ساختمان سرای محله نازی آباد به منظور ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی بیشتر به شهروندان محله انجام شده و قرار است تغییراتی در محل ساختمان سرای محله که اکنون در خارج از محدوده محله نازی آباد است اعمال شود.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران خواستار تعیین تکلیف وضعیت ابنیه و واحد های مسکونی محله واقع در محدوده گلاب دره شد و اذعان کرد: با توجه به فرسودگی ساختمان های مربوطه باید تغییراتی در وضعیت ابنیه اعمال شده و در کنار آن لازم است به منظور ایجاد دفاتر تسهیل گری و ارائه مشاوره های لازم برای کمک به نوسازی واحد های مسکونی فرسوده ریزدانه اقدام شود.

وی با تاکید بر حفظ امنیت ساکنین محله نازی آباد واقع در منطقه ۱۶ تصریح کرد: باید حضور ماموران نیروی انتظامی در سطح محله مستمر شده و در این رابطه درخواست ما این است که پلیس همکاری بیشتری داشته باشد.

جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح محله یافت آباد شمالی
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران از اقدامات صورت گرفته به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح محله یافت آباد شمالی خبرداد.

محسن پیرهادی در رابطه با وضعیت محله یافت آباد شمالی واقع در منطقه ۱۸ گفت: در حوزه سلامت، محیط زیست و خدمات شهری لازم است اقداماتی نظیر ساماندهی صنایع و مشاغل مزاحم و آلاینده محیط زیست در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: انتقال کارگاه های نجاری و رنگ کاری مبل در باغات محله، سبب وارد شدن آسیب به باغات محل شده و مشکلات زیست محیطی زیادی ایجاد کرده است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران خواستار اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در سطح محله یافت آباد شمالی واقع در منطقه ۱۸ شد و اظهارکرد: علاوه بر تفکیک زباله، لازم است سطل های تفکیک زباله های بازیافتی و پسماند خشک و تر نیز در اختیار شهروندان قرار گرفته و در کنار آن، تعداد مخازن زباله در سطح محله افزایش یابد.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در خصوص مشکلات شهروندان در رابطه با سد معبر ناشی از پارک خودروها در سطح محله یافت آباد شمالی خاطرنشان کرد: به منظور کاهش ترافیک در سطح محله، لازم است تمهیدات ترافیکی به منظور کاهش مشکلات ناشی از سد معبر و پارک وانت بارهای میدان میوه تره بار در سطح محله اجرایی شود.

پیرهادی چوبی بودن تیرهای چراغ برق موجود در سطح محله یافت آباد شمالی را یک ضعف دانست و بیان کرد: باید هرچه سریع تر نسبت به تعویض و انتقال تیرهای چراغ برق چوبی و بتنی فرسوده و خطر آفرین واقع در معابر محله یافت آباد شمالی اقدام شود.

وی با اشاره به بررسی های صورت گرفته به منظور حل مشکل پارکینگ شهروندانی که در سطح محله یافت آباد شمالی تردد می کنند خاطرنشان کرد: پس از بررسی های صورت گرفته مشخص شد امکان احداث پارکینگ طبقاتی در سطح محله وجود داشته و در کنار آن لازم است خط اتوبوسرانی نیز به منظور ایجاد دسترسی به ایستگاه مترو در سطح محل ایجاد شود.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، تعویض علائم ترافیکی در سطح محله یافت آباد شمالی را یک الزام دانست و اظهارکرد: باید نظارت مضاعف در خصوص نصب، تعویض و مرمت علائم ترافیکی، راهنمایی و رانندگی و چراغ های راهنمایی موجود در سطح محله صورت گیرد.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در خصوص درخواست های ارائه شده از سوی شهروندان ساکن در محله یافت آباد شمالی مبنی بر راه اندازی خطوط تاکسیرانی در سطح محله گفت: در این رابطه، پس از بررسی های صورت گرفته، مشخص شد امکان تخصیص خطوط تاکسیرانی در سطح محله وجود دارد.

پیرهادی به لزوم ساماندهی ترافیکی در سطح محله یافت آباد شمالی اشاره کرد و افزود: اصلاح هندسی و ساماندهی ترافیکی خیابان شهید طاهری واقع در تقاطع علیپور، اصلاح هندسی و ساماندهی ترافیکی بلوار معتمدی به سمت خیابان سید جمال الدین اسد آبادی و احداث خیابان، از بلوار الغدیر به خیابان شهید طاهری مطابق با طرح تفصیلی باید اجرایی شود. در کنار آن، امکان تعریض خیابان های شهید مرتضی زندیه و میرهاشم نیز با پیشنهاد تملک املاک واقع در این خیابان ها مطرح شده است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران کمبود فضای ورزشی در سطح محله یافت آباد شمالی را یک ضعف دانست و تاکید کرد: باید نسبت به احداث مجموعه های ورزشی – تفریحی چند منظوره در سطح محله اقدام شده و در کنار آن نسبت به احداث فرهنگسرا در سطح محله یافت آباد اقدام شود.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران افزود: برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی تخصصی قرآن نیز یکی دیگر از خواسته های شهروندان این محله است که باید در فضاهای فرهنگی محله، شرایط برای برگزاری این کلاس ها نیز فراهم شود.

پیرهادی در خصوص وضعیت باغات موجود در سطح محله یافت آباد شمالی تصریح کرد: در سطح محله، باغات زیادی وجود دارد که لازم است در خصوص ساماندهی و نظارت مضاعف از این باغات در محله اقداماتی در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه "مشکلات مرتبط با سرای محله یافت آباد شمالی هنوز برطرف نشده است" گفت: بر اساس اظهارات اعضای شورایاری محله، یک واحد از ساختمان سرای محله یافت آباد شمالی هنوز خریداری نشده و همین موضوع مشکلاتی را در پی داشته است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برخی ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح محله یافت آباد شمالی اذعان کرد: حفاظت از فضای سبز و باغ های محله به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای بی ‌رویه یک الزام است و در کنار آن باید نسبت به وضعیت ساخت و ساز ها و جلوگیری از تغییر کاربری های غیر مجاز ناشی از حذف پارکینگ و تبدیل آن به واحد مسکونی رسیدگی شود.

وی در خصوص مباحث مطرح شده پیرامون بازنگری در جانمایی سرای محله نازی آباد گفت: پیگیری های لازم به منظور بازنگری در جانمایی ساختمان سرای محله نازی آباد به منظور ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی بیشتر به شهروندان محله انجام شده و قرار است تغییراتی در محل ساختمان سرای محله که اکنون در خارج از محدوده محله نازی آباد است اعمال شود.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران خواستار تعیین تکلیف وضعیت ابنیه و واحد های مسکونی محله واقع در محدوده گلاب دره شد و اذعان کرد: با توجه به فرسودگی ساختمان های مربوطه باید تغییراتی در وضعیت ابنیه اعمال شده و در کنار آن لازم است به منظور ایجاد دفاتر تسهیل گری و ارائه مشاوره های لازم برای کمک به نوسازی واحد های مسکونی فرسوده ریزدانه اقدام شود.

وی با تاکید بر حفظ امنیت ساکنین محله نازی آباد واقع در منطقه ۱۶ تصریح کرد: باید حضور ماموران نیروی انتظامی در سطح محله مستمر شده و در این رابطه درخواست ما این است که پلیس همکاری بیشتری داشته باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن