شورای شهر

قالیباف هیچ حرفی از واگذاری زمین به ۷۲۰ اصلاح طلب نزد/کاندیداتوری شهردار در انتخابات منع قانونی ندارد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین طی چند روز گذشته خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه محمد باقر قالیباف در جلسه با اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران مدعی شده که اگر قرار باشد درباره املاک نجومی صحبت کنم اول از لیست ۷۲۰نفره اصلاح‌طلبان صحبت می‌کنم که زمین مجانی گرفته‌اند و برخی حضار این جلسه نیز جزو آنها هستند!

 

اسماعیل دوستی عضو اصلاح طلب شورا در گفت و گو با خبرنگار شوراآنلاین گفت:بله چنین جلسه ای برگزار شده و صحبت های مختلفی هم در این جلسه میان اعضای اصلاح طلب شورا و آقای قالیباف مطرح شد. این جلسات هر دو سه ماه یکبار برگزار می شود اما چون در این چند ماه صحبت های مختلفی مطرح شد و آقای حکیمی پور بحث املاک نجومی و آقای یاشار سلطانی را مطرح کرد فکر کردیم یک کدورتی میان اعضا و آقای قالیباف بوجود آمده و این جلسه برای این برگزار شد تا این کدورت ها از بین برود.

 

دوستی در خصوص اینکه آیا در این جلسه درباره املاک نجومی و صحبت های مطرح شده که در فضای مجازی پیچیده مبنی بر اینکه ۷۲۰ نفر از اصلاح طلبان هم املاک نجومی دریافت کرده اند صحبتی شده است یا خیر گفت: این موضوع کذب محض است و به هیچ وجه صحت ندارد. در این جلسه در مورد املاک نجومی و چنین چیزهایی اصلا صحبتی نشد و من این موضوع را به شدت تکذیب می کنم.

 

وی افزود:مسائلی که نمی شود در شورا مطرح کنیم را در این جلسه بیان کردیم و آقای قالیباف هم صحبت هایی داشتند که در جلسه مطرح شد.اما بازهم تاکید می کنم که در خصوص املاک نجومی و اینکه گفته می شود آقای قالیباف گفته ۷۲۰ نفر از اصلاح طلب ها هم املاک نجومی دریافت کرده اند هیج صحبتی نشد.

 

اسماعیل دوستی در خصوص جریان افتادن دوباره بحث املاک نجومی از سوی برخی اعضای شورا گفت:فکر می کنم که در مورد املاک نجومی هنوز افکار عمومی متقاعد نشده است و باید یکبار برای همیشه تکلیف آن مشخص شود.

 

عضو شورای شهر تهران در خصوص اینکه آیا شورا مخالف ورود قالیباف به انتخابات ریاست جمهوری است یا خیر گفت:هیچ منع قانونی برای این موضوع وجود ندارد و ایشان می تواند در این انتخابات شرکت کند. همانطور که رییس جمهور و رییس مجلس می توانند در این انتخابات حضور داشته باشند ایشان هم می تواند در این عرصه حضور داشته باشد.

 

وی ادامه داد:بحث اعضای شورا این نیست که ایشان کاندید نشود چون از نظر قانونی هیچ مشکلی وجود ندارد فقط تاکید ما بر این است که از امکانات شهرداری در انتخابات ریاست جمهوری نباید استفاده شود و آقای قالیباف مراقب و مواظب این موضوع باشد که از امکانات شهرداری در این خصوص استفاده نکند.

 

عضو شورای شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت استعفای مسجد جامعی گفت:استعفای ایشان به احتمال خیلی زیاد در هفته جاری قطعی می شود و ایشان از جمع ۳۱ نفره اعضای شورا جدا خواهند شد. 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن