سیاسی

قول وزیر نفت به مردم مازندران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به توافق صورت گرفته در نشست نمایندگان با وزیر نفت درباره انجام آموزش‌های لازم از طریق رسانه‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف گاز،‌ یادآورشد: ما امیدواریم با تمهیدات فراهم شده مشکل جدی برای ما پیش نیاید. ترکمنستان در ایام سرد سال می‌خواهد به کشور ما فشار بیاورد و این نوعی باجگیری است. خوشبختانه وزارت نفت موضع عزتمندانه‌ای در این زمینه دارد و ما ضمن ارج نهادن به زحمات و موضع‌گیری این وزارتخانه از وزیر نفت درخواست داریم تمهیداتی فراهم کنند که مردم مازندران از قطعی گاز صدمه نبینند یا با افت فشار مواجه نشوند.

وی افزود: همچنین توافق شد که به هیچ عنوان گاز گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، صنایع غذایی و نظایر آن قطع نشود و مقرر شد حداکثر تا پایان تیرماه سال آینده یعنی تا حدود پنج ماه دیگر خط انتقال گاز دامغان به نکا به بهره‌برداری برسد تا به صورت اصولی و اساسی تکمیل شود و مشکل افت فشار گاز در استان‌های شمالی با این اقدام حل شود. علاوه بر این قرار شد پنج‌شنبه هفته آینده آقای عراقی به اتفاق نمایندگان استان بازدید عملیاتی از مسیر خط انتقال دامغان به نکا داشته باشند و دستور تسریع و تکمیل این پروژه را بدهند.

این نماینده مجلس در پایان از قول مساعد وزیر نفت برای تأمین گاز مازندران خبر داد و گفت: زنگنه قول دادند که نمی‌گذارند مشکلی برای گاز مازندران ایجاد شود. علاوه بر این مقرر شد کمیته مشترکی برای اجرای این تعهدات بین وزارت نفت و نمایندگان مازندران ایجاد شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن