مدیریت شهری

تهران و معضلی به نام مسافربرهای شخصی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین میثم مظفر گفت: تاکسی های فرسوده شهر تهران تاثیر قابل توجهی در آلودگی هوا داشته و برای کمک به بهبود آلودگی هوای شهر تهران، نوسازی تاکسی ها را در دستور کار قرار داده ایم.

وی افزود: تاکسی های فرسوده به نوبت سال تولید در صف نوسازی قرار داشته و اولویت نخست ما با تاکسی های پیکان قدیمی است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با اشاره به تردد مسافربرهای شخصی در سطح شهر تهران خاطرنشان کرد: تاکسی های شخصی قابل توجهی در سطح شهر تهران تردد داشته اند که اگر جلو فعالیت آنها گرفته نشود، در آینده مشکل ساز خواهند شد. تاکید ما این است که برای جلوگیری از فعالیت مسافربرهای شخصی باید اقدام شود. 

مظفر ادامه داد: رانندگان تاکسی از فاکتورهای مختلفی نظیر سوء پیشینه و تست عدم اعتیاد عبور کرده و در کنار آنها، وضعیت فعالیت آنها مشخص است.

وی در خصوص طرح اخیر اجرا شده در برخی از پایانه های تاکسی تهران اظهارکرد: در برخی از پایانه های تاکسی طرح ورود کتاب اجرایی شده و اکنون شهروندان در تاکسی های برخی از پایانه ها نظیر نوبنیاد، ونک و تجریش کتاب های جیبی را مشاهده می کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تاکید کرد: این کتاب ها به قیمت ارزان تر در اختیار شهروندان قرار می گیرد و مقرر شده بخش اندکی از سود حاصل از فروش این کتاب ها به رانندگان داده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن