شورای شهر

پیگیری خواسته های معترضان شرکت واحد در جلسه غیرعلنی شورا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین برگزاری مجمع عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی بود برای انتخاب بازرس و عضو علی البدل این شرکت از دیگر دستورات سیصدو پانزدهمین جلسه شورا بود که با رای اعضای شورای شهر این مجمع برگزار شد و پس از رای گیری مرتضی لطفی، بازرس این شرکت با ۲۸ رای از ۲۸ نفر حاضر در مجمع به عنوان بازرس و قاسمی با ۲۶ رای به عنوان عضو علی البدل انتخاب شد.


در ادامه این جلسه پیمان سنندجی، مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی در پی سوال اعضای شورای شهر در خصوص تعاونی مسکن این شرکت و اعتراض برخی از اعضای این تعاونی به ارائه گزارشی در خصوص ساخت و واگذاری املاک در قالب تعاونی برای کارگران و کارمندان شرکت واحد اتوبوسرانی پرداخت و تاکید کرد: مجموعه فعالیت هایی که شرکت واحد برای خانه دار شدن کارمندان و کارگرانش انجام داده است نسبت به سایر مجموعه های دیگر شهرداری در این خصوص بی نظیر است.

وی اظهار داشت: تاکنون تعاونی شرکت واحد توانسته است حدود ۵ هزار نفر از اعضای خود که کارمندان شرکت واحد هستند را صاحب خانه کند.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی با تشریح اقدامات انجام گرفته در این خصوص اظهار داشت: افراد معترض تنها چند نفر از اعضای این تعاونی که در یکی از پروژه های این تعاونی عضو هستند انجام شده است و دلیل آن این است که این افراد احساس می کنند که نسبت به سایر افراد کمک کمتری به آنها شده است.

محسن سرخو، عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اقدامات انجام گرفته در این خصوص اظهار داشت: شورای اسلامی کار چندین بار خواستار ارائه پاسخ به این افراد شده بود که این اقدام انجام نگرفته است و عکس العمل انجام شده نتیجه این عدم پاسخگویی است.

محمد حقانی، نیز اظهار داشت: شاید اگر ابهامات پیش از این پاسخ داده می شد موجبات تبدیل شدن به شکل اعتراض را شاهد نبودیم.

در نهایت با پیشنهاد محسن سرخو و دستور رئیس شورای شهر تهران مقرر شد تا جلسه ای در این خصوص با حضور رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران، شرکت واحد اتوبوسرانی و نماینده معترضان انجام شود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن