اجتماعی و فرهنگی

اوحدی چرا از سازمان حج و زیارت رفت؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  سعید اوحدی گفت: بنده چندی قبل از سوی  اسحاق جهانگیری به عنوان مشاور اقتصادی معاون اول رئیس جمهوری در عراق منصوب شده‌ام.بعد از این انتصاب استعلامهای لازم مبنی بر دوشغله بودن و دو جایگاه اداری یعنی ریاست سازمان حج و زیارت و مشاور اقتصادی معاون اول گرفته شد و در نهایت این موضوع از جانب متولیان امر مورد توجه و بررسی قرار گرفت.

رئیس سابق سازمان حج و زیارت تصریح کرد: بعد از اینکه مشخص شد که انتصاب بنده به عنوان مشاور معاون اول و مسئولیت در سازمان حج و زیارت در یک زمان مصداق دو شغله بودن محسوب می‌شود با درخواستی که مطرح کردم و موافقت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت به عنوان مسئول در سازمان حج و زیارت فارغ شدم.

اوحدی تاکید کرد: خود را تابع محض قانون می‌دانم و در هر جایگاهی به‌دنبال خدمت رسانی به نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم هستم.

وی انتخاب حمید محمدی به عنوان سرپرست سازمان حج و زیارت را انتصابی شایسته دانست و تصریح کرد: امیدواریم سرپرست جدید سازمان حج و زیارت که آشنایی کاملی با این حوزه دارد و تا کنون در جایگاه معاونت حج، عمره و عتبات فعالیت داشته به موفقیت روز افزون دست پیدا کند.

مشاور اقتصادی معاون اول رئیس جمهوری در عراق عنوان کرد: در مدت سه سال و اندی که در سازمان حج و زیارت فعالیت داشتم تمامی سعی خود را در جهت رشد حضور زائران برای عتبات عالیات، نظم بخشی و احقاق حق زائران به‌ویژه در فاجعه منا انجام دادم.

اوحدی افزود: امیدواریم تمهیدات، اهداف و برنامه‌های مدنظر برای زائران عتبات عالیات به‌خوبی ادامه یابد.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز شنبه در حکمی حمید محمدی معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت را به جای سعید اوحدی به‌عنوان سرپرست سازمان حج و زیارت منصوب کرد.

همچنین سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی جداگانه، «سعید اوحدی» را به عنوان مشاور خود منصوب کرد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن