سیاسی

روحانی به تهران بازگشت

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام  حسن روحانی رئیس‌جمهور شامگاه جمعه و پس از دیداری رسمی و فشرده از سه کشور ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان، به تهران بازگشت و در فرودگاه مهرآباد مورد استقبال اسحاق جهانگیری معاون اول خود، علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل و جمعی از اعضای هیئت دولت قرار گرفت.

 حسن روحانی صبح چهارشنبه و در نخستین مرحله از سفر دوره‌ای خود به سه کشور حوزه آسیای مرکزی و قفقاز، وارد ایروان پایتخت ارمنستان شد و در فرودگاه بین المللی "زوارتنوتس " مورد استقبال "سرژ سرکیسیان" رییس جمهوری این کشور قرار گرفت.

روحانی در ارمنستان ضمن دیدار و گفت وگو با رییس جمهوری و نخست وزیر این کشور، در نشست مشترک هیاتهای عالیرتبه و همچنین همایش بازرگان ایرانی و ارمنستانی شرکت کرد و شامگاه همان روز، ایروان را به مقصد آستانه پایتخت قزاقستان ترک کرد.

مقامهای ارشد ایران و ارمنستان در جریان این سفر پنج سند همکاری در حضور روسای جمهوری دو کشور امضا کردند.

رئیس‌جمهور در دومین مرحله از سفر رسمی خود چهارشنبه شب، وارد آستانه پایتخت قزاقستان شد. مراسم استقبال رسمی و دیدار روسای جمهوری دو کشور در صبح پنجشنبه انجام گرفت و نشست مشترک هیات های عالیرتبه ایران و قزاقستان نیز به  ریاست دکتر روحانی و نورسلطان نظربایف روسای جمهوری دو کشور، بلافاصله برگزار شد.

روسای جمهوری ایران و قزاقستان پس از حضور در مراسم امضای ۵ سند همکاری میان مقامهای ارشد همراه، در جمع خبرنگاران حضور یافتند. دکتر روحانی شامگاه همان روز و در آخرین مرحله از سفر فشرده خود، عازم بیشکک پایتخت قرقیزستان شد.

روحانی شامگاه پنجشنبه در فرودگاه بیشکک مورد استقبال "آلماس بیک آتامبایف" رییس جمهوری قرقیزستان قرار گرفت.

برنامه فشرده این سفر رسمی از صبح جمعه با مذاکرات خصوصی روسای جمهوری دو کشور ، شرکت در نشست مشترک هیاتهای عالیرتبه و مراسم امضای ۵ سند همکاری ادامه یافت.

همزمان همایش تجاری فعالان اقتصادی ایران و قرقیزستان نیز با حضور نخست وزیر این کشور و دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری برگزار شد.

در جریان این سفر همچنین بیانیه مشترک مطبوعاتی و سند همکاری ۱۰ ساله جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قرقیزستان نهایی و منتشر شد.

روحانی همچنین عصر جمعه در محل اقامت خود با نخست وزیر قرقیزستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن