سیاسی

مشکل کنونی کشور از نگاه عارف

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمدرضا عارف امروز چهارشنبه در بدو ورود به کرمان و در دیدار با نماینده ولی فقیه در این استان، اظهار داشت:‌ برای حضور در کنفرانس شبکه‌های هوشمند انرژی به کرمان سفر کرده‌ام.

وی افزود: بحث هوشمندسازی در دنیا جدی است و این مسئله برای کنتورهای برق در ایران بیشتر مطرح است و هوشمندسازی با یک رویکرد علمی در ۱۵ سال اخیر در دنیا آغاز شده است.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد:  در این راستا در ایران یک انجمن علمی تشکیل دادیم و بنده به عنوان رئیس انجمن شبکه‌های هوشمند انرژی فعالیت دارم که سالانه کنفرانس شبکه‌های هوشمند را برگزار می‌کنیم و امسال این کنفرانس در کرمان برگزار شد.

وی در ادامه افزود: استاندار کرمان کارهای خیلی خوبی انجام داده و زمانی که به نتیجه برسد الگویی برای کشور خواهد بود.

عارف با اشاره به اینکه وضع کرمان خوب شده، عنوان کرد: در استان‌های کرمان، یزد و سمنان مردم همکاری خوبی با استانداران و دولت دارند و بخشی از توسعه کرمان با همکاری مردم اتفاق افتاده است.

وی درباره بحث کمبود اعتبارات بیان کرد: مشکل کنونی کشور پول نیست، بلکه ضعف مدیریت و بروکراسی اداری است.

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه سرانه مصرف آب در ایران دو برابر اروپا است، خاطرنشان کرد: آب بحران جدی است و انتقال آب آشامیدنی در کشور ضرورت است و استان‌های کرمان، اصفهان و دیگر استان‌ها در حوزه آب با مشکل جدی مواجه هستند.

در این دیدار، آیت الله سیدیحیی جعفری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز در این دیدار اظهار داشت: استاندار کرمان خیلی فعال بوده و علی رغم کمبود اعتبارات، کارهای خوبی انجام داده است.

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین مشکل در استان کرمان کمبود بارندگی و آب است و متاسفانه در سال جاری شاهد بارندگی خیلی کمی بوده‌ایم تصریح کرد: باید تصمیم جدی و قاطع در زمینه برخورد و بستن چاه‌های غیرمجاز در کشور و استان کرمان گرفته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن