مدیریت شهری

نجات معجزه آسای مادر و دو کودک از مرگ با گاز گرفتگی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی اظهار داشت: ساعت ۲۲:۴۳ شب گذشته وقوع حادثه گاز گرفتگی در محله تهرانسر به سامانه سازمان آتش نشانی اعلام شد. بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۱۰۴ به محل  حادثه در بلوار لاله اعزام و مشخص شد حادثه در واحد ۶۰ متری طبقه اول یک مجتمع ۴ طبقه رخ داده است. 


وی ادامه داد: اعضای یک خانواده سه نفر شامل مادر ۳۰ ساله و دو کودک ۸ و ۵ ساله دچار گاز گرفتگی شده بودند که مادر جوان توانسته بود در واحد را باز و موضوع را به همسایه ها اعلام کند. 

ملکی تاکید کرد: این سه نفر بلافاصله به خارج ساختمان منتقل و در معرض هوای آزاد قرار گرفتند. با حضور عوامل اورژانس و اقدامات اولیه در محل حال این سه عضو خانواده رو به بهبودی رفته و از مرگ نجات یافتند. 

سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان اینکه کارشناس حاضر در محل علت این حادثه را نقص  دودکش اعلام کرد، تصریح کرد: در خانه های قدیمی راه انتقال گاز مونوکسید کربن حتما باید دارای لوله بوده و در پشت بام نیز با استفاده از لوله های بخاری باید حداقل دو متر بر لوله کار گذاشته در دیوار اضافه شده و سر  لوله ها باید دارای کلاهک اچ مانند باشد. در روزهای سرد راه کنده شده در دیوار جوابگو نیست و ممکن است گازها به داخل خانه پس زده شود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن