شورای شهر

هیات رئیسه شورا باید با غیبت های نجومی قاطعانه برخورد کند/غیبت در جلسات یعنی پشت کردن به رای مردم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین اقبال شاکری که جزو اعضای منضبط شوراست و کمترین غیبت و تاخیر را در این دوره داشته نسبت به برخی بی نظمی ها و بیش از حد شدن غیبت و تاخیرها گلایه مند است.

 

 عضو شورای شهر در این باره به خبرنگار شوراآنلاین گفت:واقعا خیلی ناراحت کننده است که شاهد هستیم و به عینه می بینیم که بعضی از اعضا غیبت ها و تاخیرهای زیادی دارند و این موضوع واقعا جاب تامل دارد.

 

وی ادامه داد:شما انعکاس بد این موضوع را زمانی می توانید ببینید که شورایاری ها از طرف ما دعوت شده اند نا با آنها بحث و گفت و گو کنیم اما تعداد اعضایی که از اول جلسه حاضر هستند بعضی موقع ها حتی به تعداد انگشتان دو دست هم نمی رسد!

 

اقبال شاکری در خصوص اینکه چرا غیبت های بعضی از اعضای شورا نجومی شده است اما هیچ کس پیگر این موضوع نیست گفت:خب به نظر من باید هیات رییسه در این موضوع با قدرت بیشتری ورود پیدا کند و با آنهایی که غیبت های زیادی دارند برخورد قاطع شود.

 

وی ادامه داد:جلسات یکشنبه و سه شنبه به نام مردم است و باید هر طور که شده است خودمان را به این جلسات برسانیم و حضور نیافتن در این جلسات یعنی جفا کردن به حق مردم. مردمی که به ما رای داده اند تا در این صحن حاضر شویم و برای بهتر شدن شهرشان تصممیمات خوبی بگیریم. اما وقتی در جلسات شرکت نکنیم چطور می توانیم در این تصمیم گیری ها شرکت کنیم و در واقع به رای مردم پشت کرده ایم.

 

عضو شورا در خصوص اینکه آیین نامه درباره غیبت های اعضای شورا چه گفته است گفت:در آیین نامه داخلی شورا هم در مورد غیبت ها صحبت شده است و اگر غیبت های یک عضو بیش از یک حد معینی باشد آن عضو باید سلب عضویت شود اما متاسفانه تا به امروز برخوردی صورت نگرفته است.

 

شاکری در خصوص اینکه چه پیشنهادی دارد تا غیبت های  بعضی ازاعضا کاهش پیدا کند گفت:به نظر من باید یک جلسه غیر علنی گذاشته شود و با تمامی اعضا در این باره صحبت شود.این واقعا موضوع پیش پا افتاده ای نیست و باید این جلسه هرچه زودتر گذاشته شود تا یک فکر اساسی برای این موضوع کرد.

 

وی ادامه داد:اگر اعضا در بعضی از جلسات کمیسیون ها که بعداز ظهرها تشکیل می شود شرکت نکنند مشکلی ندارد اما در این دو جلسه که به اسم مردم برگزار می شود باید حاضر باشند چرا که این بدهی ما به مردم است و باید تمام وقتمان را در این دو جلسه اختصاص بدهیم به شورا و مشکلات شهر نه جلسات دیگری که مرتبط با شورا نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا