شورای شهر

آباد:بمب شیمیایی در تهران در حال انفجار است!

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین معصومه آباد در سیصد و چهاردهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: ۴۳۰ هزار موتورسیکلت کاربراتوری در ردیف پلاک‌گذاری قرار گرفتند که بخشی از آنها وارد شهر تهران می‌شود. 

وی افزود: با توجه به اینکه ۸۰ درصد آلایندگی‌ها مربوط به خودروهاست و متهم اول موتورسیکلت‌ها کاربراتوری است، بیان داشت: براساس محاسبات صورت گرفته هر موتورسیکلت کاربراتوری در هر کیلومتر ۱۵ گرم آلایندگی ایجاد می‌کند که روزانه موتورسیکلت‌ها ۱۰۰ کیلومتر پیمایش دارند و بر این حساب ۱۵۰۰ گرم آلایندگی در سطح شهر ایجاد می‌شود و این نشان می‌دهد که بمب شیمیایی در تهران در حال انفجار است. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: این ۴۳۰ هزار موتورسیکلت کاربراتوری که باید در ۱۰ سال شماره‌گذاری می‌شد، متأسفانه در یک سال قرار است شماره‌گذاری و بخشی از آن وارد شهر تهران شود.

وی گفت: پلیس راهور در رابطه با پلاک‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری مقاومت کند و اگر ۸۰ درصد این موتورسیکلت‌ها وارد شهر تهران شود با افزایش شدید آلایندگی مواجه می‌شویم. 

آباد تاکید کرد: به جان ۱۰ میلیون نفر شهروند در تهران توجه شود و این ۴۳۰ هزار موتورسیکلت کاربراتوری را امحاء کنند و اگر حقوق اولیه مردم را نادیده بگیریم، جفای بزرگی است. 

در ادامه، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: دولت مصوبه دارد که نباید موتورسیکلت‌های کاربراتوری پلاک شوند و پلاک شدن این موتورها هنوز به قطعیت نرسیده است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن