اجتماعی و فرهنگی

حمله به قوه قضائیه کار سیاسیون و ضد انقلاب است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین از خرم‌آباد، حجت الاسلام والمسلمین محمد موحدی  امروز در جلسه ارزشیابی قضات استان لرستان که در سالن جلسات دادگستری استان برگزار شد، از برخوردهای بجا و به‌موقع دادستانی انتظامی قضات با تخلفات خبر داد و لرستان را جز استان‌های خوب و مورد رضایت در این زمینه دانست.

وی افزود: تبیین کارنامه قضایی قضات در دستور کار قوه قضائیه قرار گرفته است و کارنامه قضایی قضات با شیوه‌های نوین ارزیابی می‌شود.

موحدی تصریح کرد: بعضا دیده شده، قضاتی که سابقه کمی در امر قضاوت دارند، در بخش‌های شهرستان‌ها بکارگیری شده‌اند، در حالی که در توابع شهرستان‌ها، قضات ما با پرونده‌های کیفری و حقوقی به طور همزمان روبرو هستند و رسیدگی به این پرونده‌ها نیازمند تجربه بالاست که این یک آسیب است.

دادستان انتظامی قضات کشور گفت: روحیه جهادی باید در دستگاه قضایی هر چه بیشتر تقویت شود، تا جایی که قضات با سابقه ما به طور خودخواسته آماده اشتغال در بخش‌ها و توابع شهرستان‌ها باشند.

این مسئول عنوان کرد: دادسرای انتظامی قضات در پایان هر سال کارنامه قضایی بیش از ۱۰ هزار قاضی را ارزیابی می‌کند.

موحدی اظهار داشت: با این روش، قضات هم می‌توانند با ورود به سیستم جامع، نقاط مثبت و منفی عملکرد خود را رصد کنند.

وی افزود: در سه شاخص عملکرد قضات ارزیابی می‌شود، شاخص قضایی، دانش و مهارت قضایی، قدرت استنباط و شم قضایی، مستند نویسی آراء قضایی و اراده قضایی.

این مسئول اظهار داشت: اکثر قضات دستگاه قضایی خدمتگذار مردم و کشور هستند، اما همین جا عرض می‌کنم که دادسرای انتظامی قضات با تعداد معدود قضات متخلفی هم که گرفتار خواسته‌های دنیوی می‌شوند با جدیت برخورد کرده و برخورد خواهد کرد.

دادستان انتظامی قضات کشور گفت: حملات اخیر به رئیس قوه قضائیه و قوه قضائیه علت‌های مختلف دارد که یکی از آن علت‌ها بحث سیاسی است، یعنی برخی سیاسیون می‌خواهند خودشان را به نوعی به حاشیه امن بکشانند و بهترین حمله را به شخص قوه قضائیه می‌دانند.

وی افزود: این افراد می‌خواهند شهامت برخورد را از قوه قضائیه بگیرند، از این‌رو قوه قضائیه وقتی صلابت و اقتدار دارد، حملاتی نیز به آن می‌شود.

دادستان انتظامی قضات کشور گفت: علت دیگر حمله به دستگاه قضا ضد انقلاب‌ها هستند و تاریخ نشان داده چه در قبل و بعد از انقلاب هر فقیه شیعی در مقابل انحرافات ایستاده است، مورد هجمه قرار گرفت.

این مسئول یادآور شد: امروز در رأس قوه قضائیه یک فقیه بزرگ و حکیم فیلسوف با تمام وجود قرار گرفته و از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب و امام راحل دفاع می‌کند، به همین خاطر هست که دشمنان نظام به دنبال مخدوش کردن صلابت و اقتدار آن هستند.

وی در ادامه افزود: سال گذشته ۱۱۳ شکایت انتظامی در دادسراهای انتظامی استان لرستان ثبت انتظامی شد و امسال تاکنون ۶۴ مورد پرونده انتظامی در استان لرستان ثبت شده است.

دادستان انتظامی قضات کشور گفت: همه حساب‌هایی که اعلام شده، مصوبه شورای پول و اعتبار را دارد و تمام سند دارند و همه به نام قوه قضائیه است و اصل پول نیز محفوظ است و محل آنچه که مصرف شده تا ریال آن قابل ارائه است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن