اجتماعی و فرهنگی

کلاهبرداری ۲و نیم میلیاردی در شعبه پست بانک

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، دادستان عمومی و انقلاب شیراز در خصوص حضور ۲ نفری که مدعی وجود گنج در اطراف روستای فاروق بودند،گفت: محل‌هایی که مورد ادعای آنها بود حفاری شد و هیچ چیزی کشف نشد.این حفاری‌ها با حضور برخی از اعضای شورای تامین انجام شد، اما چیزی کشف نشد و افراد دستگیر شده در تناقض گویی‌های آشکار طی ۲ مرحله ۲ محل مختلف و با فاصله از هم را محل وجود گنج اعلام کردند که البته کاملا بی اساس بود.

علی صالحی با تاکید بر اینکه تحقیقات در این زمینه ادامه دارد افزود: اگر چنین ادعایی صحت داشت به هرحال باید ابتدا خود افرادی که مدعی چنین موضوعی شده‌اند و یکی از آنها هم وضع مالی چندان خوبی ندارد، منفعت آن بهره‌مند می‌شدند که چنین اتفاقی نیفتاده است.

دادستان شیراز با اعلام این که روستای فاروق دارای باغات انار خوبی است و سال گذشته هم جشنواره انار آن به منظور معرفی این محصول برگزار شده اما هنوز بسیاری از مردم از این ظرفیت روستای فاروق مطلع نیستند، تصریح کرد: یکی از احتمالات مد نظر در خصوص ریشه یابی بروز شایعه وجود گنج در این منطقه هم، تلاش برای معروف کردن فاروق و در نتیجه معرفی محصول کشاورزی آن یعنی انار به عموم مردم ایران است.

دادستان عمومی و انقلاب شیراز در ادامه از کلاهبرداری میلیاردی و حیف و میل سپرده های مردمی در ۲ شعبه پست بانک مرودشت خبر داد و گفت: متهم اصلی یکی از این ۲ پرونده هم اکنون متواری است.

صالحی با تشریح این خبر گفت: متصدی پست بانک روستای کناره از توابع مرودشت پس از واریز حدود ۲ و نیم میلیارد تومان از پول های مردم به حساب شخصی هم اکنون متواری است و تلاش برای شناسایی و دستگیری وی ادامه دارد.

وی افزود: این فرد فرم‌های حساب‌های سپرده مردم را بصورت دست نویس پر می‌کرده و سپس پول‌های دریافتی را به حساب شخصی خود می‌ریخته و در مقابل بصورت ماهانه مبلغی به عنوان سود به شماره حساب افراد واریز می‌کرده است، تا اینکه یکی از افراد با مراجعه به شعبه مرکزی متوجه می‌شود که ۴۰۰ میلیون تومان پول واریزی‌اش در حساب نیست و به این ترتیب پرونده به جریان می‌افتد.

دادستان شیراز با اشاره به بازداشت چند نفر از نزدیکان این فرد به منظور انجام تحقیقات لازم، گفت: این فرد به استناد ماده ۱۳ قانون نظام سلامت اداری تحت تعقیب و تحقیقات درباره احتمال همدستی و مشارکت برخی دیگر از افراد در این پرونده در حال انجام است.

صالحی فساد بانکی دوم را مربوط به شعبه پست بانک بخش بیضا اعلام کرد و  گفت: برآوردهای اولیه حاکی از حیف و میل یک میلیاردی در این پرونده و تحقیقات تکمیلی مستند به گزارش‌های کارشناسی بانکی، حاکی از حیف و میل حدود ۲ و نیم میلیارد تومانی است.

وی با اعلام اینکه بخشی از این پول باز پس گرفته شده و به صاحبان حساب‌ها تحویل شده است تاکید کرد: در این پرونده متصدی شعبه به همراه ۲ نفر دیگر بازداشت شده و تحقیقات ادامه دارد.

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن