شورای شهر

دوستی:ماهیت لایحه دولت محدود کردن شوراها و شهرداری ها است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین اسماعیل دوستی در سیصد و یازدهمین جلسه شورا که به تبادل نظر اعضا در خصوص لایحه مدیریت شهری اختصاص داشت گفت : از زمانی که مجلس دوم خودکفایی شهرداری ها را تصویب کرد همواره بحث جایگزینی در آمد های مستمر و پایدار در شهرداری ها مطرح بود اما تا کنون دولت های مختلف به این موضوع نپرداختند . 


این در حالی است که لایحه اخیر نیز تا حدودی از استحکام شوراها و شهرداری ها خواهد کاست . 

دوستی افزود : امروزه مهمترین مشکل شهرداری ها نبود درآمد های پایدار و مستمر است حال انکه شهرداری ها هیچ مشکلی بابت خدماتی که به مردم ارائه می دهند ندارند. 

وی تصریح کرد : در این لایحه موضوعی که بخواهد درآمد های پایدار شهرداری ها را افزایش دهد دیده نمی شود و باید از تدوین کنندگان این لایحه پرسید با تصویب آن چه مبلغی به درآمد های شهرداری ها اضافه می شود چرا که ظاهرا مهمترین دلیل تدوین این لایحه و لوایح از این دست خود کفایی شهرداری ها و افزایش درآمد های پایدار آنها بوده است . 

نایب رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل گفت : همچنین در این لایحه موضوعی که به ایجاد مدیریت یکپارچه هم دلالت داشته باشد دیده نمی شود حال آنکه توقع ما از دولت این است نقش نظارتی شورا را پر رنگ تر کنند که به این امر هم توجه نشده است . 

دوستی خاطر نشان ساخت : شورا ها فقط یک قدرت داشتند و آن هم انتخاب شهردار بود که با این لایحه و انتخاب شهردار توسط مردم این قدرت هم از شورا خواهند گرفت . از اینرو بایدگفت این لایحه بیشتر یک رفرم است و به مطالعه بیشتری نیاز دارد . 
دوستی افزود : مشکل ما درآمد های پایدار و مستمر است و باید به دنبال کشف و کسب این درآمد ها باشیم . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا