اجتماعی و فرهنگی

جزئیات انهدام باند خشن مرد مسلح

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  ۲۵ شهریور ماه امسال ماجرای سرقت خودرویی که دزدش  از سوی ماموران کلانتری ۱۳۵ آزادی بازداشت شده بود برای رازگشایی از دیگر سرقت ها  در اختیار  پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

بررسی ها نشان داد که دزدی به نام «علیرضا محمدی» هنگام سرقت بازداشت شده و از وی یک تپانچه به دست آمده است.

تجسس ها ی تخصصی نشان داد اسم واقعی این دزد مسلح حسین. س  ۲۶ ساله است که  از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت خودرو و سند نمره است.

«حسین. س» پس از انتقال به اداره دوم پلیس آگاهی، در ابتدا منکر هرگونه ارتکاب سرقت و معرفی همدستان خود شد اما در ادامه مشخص شد که وی با افراد سابقه دار و تحت تعقیب پلیس و مراجع قضایی در ارتباط بوده و به همراه این افراد با تشکیل باندی ۱۲ نفره اقدام به سرقت انواع خودروهای سواری از انواع زانتیا، پژو ۴۰۵، پژو پرشیا، پژو روآ و سمند به صورت عادی و مسلحانه در مناطق غرب تهران به ویژه در شهرک اکباتان، شهرک آپادانا و شهرک غرب می کند.

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که حسین. س به عنوان سرکرده گروه و سارق اصلی خودروها، خودروهای مسروقه را در اختیار همدستان خود به نام های  «امیر. ل» به عنوان تغییر دهنده ارکان اساسی خودرو، ساکن شهرستان کامیاران، «احسان. ر» به عنوان شریک در سرقت ها، ساکن شهرک اندیشه، «رضا. س» به عنوان همدست و انتقال دهنده خودروهای مسروقه به غرب کشور، «اسماعیل. م « به عنوان مال خر خودروهای مسروقه، ساکن شهرستان کرمانشاه، «فرهاد. چ» به عنوان سارق، همدست و فروشنده خودروهای سند نمره، ساکن شهرستان فردیس  «موسی. م» به عنوان مال خر و فروشنده خودروهای سند نمره در منطقه ملارد «بهمن. خ» به عنوان سارق، همدست و انتقال دهنده خودروهای مسروقه به غرب کشور، ساکن شهرستان شهریار، «کیانوش. م» به عنوان مال خر خودروهای مسروقه، ساکن شهرستان کرمانشاه، «پرویز. م» به عنوان مال خر خودروهای مسروقه، ساکن شهرستان کرمانشاه، «علی. ب» به عنوان مال خر خودروهای مسروقه، ساکن شهرستان کرمانشاه، «مجید. ش» به عنوان سارق و همدست در سرقت ها، ساکن شهرستان کرمانشاه قرار داده است.

با شناسایی مشخصات و مخفیگاه همه اعضای گروه، هماهنگی لازم با شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران انجام، کارآگاهان اداره دوم پلیس آگاهی تهران  به شهرستان های کامیاران، کرمانشاه، فردیس، ملارد، شهریار، کنگاور، صحنه، سنندج، سنقر، اسلام آباد غرب اعزام و درچندین شبانه روز کار فشرده پلیسی موفق به دستگیری همه متهمان شدند.

در بازرسی از خانه ها، مخفیگاه ها و محل های فعالیت متهمان، مقادیر زیادی از آلات و ادوات ارتکاب جرم  از قبیل شاه کلید، اسناد و مدارک متعلق به خودروهای تصادفی، قولنامه های تنظیمی برای خرید و فروش خودروهای سند نمره و… کشف شد.

در ادامه ی تحقیقات و با انتقال متهمان و مدارک بدست آمده از آنها به اداره دوم پلیس آگاهی تهران، بیش از ۵۰ دستگاه از انواع خودروهای سرقتی سند نمره شامل انواع خودروهای پژو، زانتیا، نیسان وانت، سمند و… شناسایی، کارآگاهان  به شهرستان ها و استان های مختلف کشور اعزام، اقدام به کشف و انتقال خودروهای مسروقه به تهران کرده، طی بررسی ارکان هویتی خودروها، هویت اصلی مالباختگان و در ادامه زمان دقیق سرقت ها استخراج شد.

سرهنگ کارآگاه صفدر جان پرور، معاون مبارزه با سرقت وسایط نقلیه پلیس آگاهی تهران  ، با اشاره به پیچیدگی این پرونده در شناسایی مخفیگاه متهمان پرونده و کشف دهها دستگاه خودرو سرقتی سند نمره، به خبرنگار مهر گفت: با شناسایی مالباختگان و پس از سیر مراحل قضایی و پلیسی، کلیه خودروهای کشف شده به مالباختگان مسترد شد و متهمان پرونده نیز با صدور قرار از سوی بازپرس محترم پرونده روانه زندان شدند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن