اجتماعی و فرهنگی

جزییاتی از فاز جدید جمع‌آوری معتادان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران با اشاره به ظرفیت ۲۴۰۰ نفری فشافویه برای نگهداری معتادان متجاهر گفت: بر اساس تخمین‌ها، ۱۶ هزار معتاد متجاهر در تهران داریم و از ابتدای سال تا کنون موفق به جمع‌آوری ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر شده‌ایم.

وی افزود: البته طرح در آذرماه اجرایی خواهد شد ولی منتظر صدور مجوز اردوگاه فشافویه از سوی وزارت بهداشت هستیم، این اردوگاه برای نگهداری معتادان متجاهر آماده و تجهیز شده و پس از صدور مجوز جمع آوری را شروع می‌کنیم.

وی پیش از این در نشست خبری که اواخر سال گذشته با اصحاب رسانه داشت درباره اردوگاه فشافویه گفته بود: اردوگاه فشافویه در راستای اجرای ماده ۴۲ قانون مبارزه با موادمخدر آماده و راه‌اندازی شده است. این اردوگاه عملیات ساختش از سال ۱۳۷۹ آغاز شده بود و به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها ۱۴ سال معطل ماند تا اینکه وزیر کشور به این کار سرعت داد و دستگاه‌های ذیربط مکلف شدند ظرف شش ماه نسبت به تکمیل این مرکز اقدام کنند.

به گفته دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد زندانیان ما به علت موادمخدر دستگیر می‌شوند و یا به طور غیرمستقیم جرم موادمخدری دارند. متاسفانه به علت وجود افراد مجرم موادمخدر در زندان‌ها ترکیب محکومین ما به هم خورده و محیط زندان‌ها آلوده شده است. با این اقدام مجرمان موادمخدر به اردوگاه فشافویه منتقل می‌شوند. مدت زمان محکومیت خود را در آنجا می‌گذارند. اداره این اردوگاه بر عهده قوه قضاییه است.

آذرنیا با بیان اینکه ظرفیت ۱۰ هزار نفری در فشافویه برای محکومان ایجاد شده است گفت: قرار است بخشی از این اردوگاه برای معتادان ماده ۱۶ اختصاص داده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن