اجتماعی و فرهنگی

تکمیل راه‌‌آ‌هن حومه‌ تهران-پرند ‌

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین به نقل از پایگاه خبر‍ وزارت راه و شهرسازی، سعید محمدزاده ‌در بازدید از بندر خشک آپرین عنوان کرد: بندر آپرین به دلیل وسعت و داشتن پارک لجستیک، از اهمیت ویژه و حمایت دولت و مجلس برخوردار است؛ پارک لجستیک با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال اجرا است، که فاز اول آن در سه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

محمدزاده اظهار داشت: معاون رئیس‌جمهور از بندر خشک آپرین بازدید به عمل آورد و در آینده‌ای نزدیک نیز از خطوط حومه‌ای تهران -اسلامشهر -پرند بازدید خواهد کرد.

مدیر عامل راه‌آهن ابا اشاره به وسعت بندر خشک آپرین بیان داشت: این بندر خشک هم اکنون ۲۰۰ هکتار مساحت دارد اما در نظر داریم کل مساحت آپرین را در مقابل میزان استقبال سرمایه‌گذاران برای فعالیت آن‌ها قرار دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: علاوه بر بندر خشک آپرین، مرکز (tod) سایت اسلامشهر نیز با نگاه توسعه شهر محور و خدمت‌رسانی به مردم این منطقه ایجاد می‌شود که در نظر داریم این دو منطقه پس از تکمیل به یکدیگر متصل شوند.

وی ‌به روند توسعه خطوط ریلی استان تهران اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین رویکرد شرکت راه‌آهن، ارایه حمل و نقل ایمن و پاک به شهروندان است که در همین راستا یک ساختار خاص حومه‌ای برای اتصال کلان‌شهر تهران و شهرهای اطراف آن ایجاد شده است.

مدیرعامل راه‌آهن اضافه کرد: تکمیل خط حومه‌ای تهران-‌اسلامشهر-نسیم‌شهر-پرند در حال پیگیری است که امیدواریم در کمتر از ۱.۵ سال پس از آغاز عملیات به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی، بخشی از راه‌آهن تهران -قزوین- زنجان ۴ خطه و بخش دیگر دو خطه می‌شود.

محمدزاده افزود: همچنین امیدواریم خطوط سوم و چهارم راه‌آهن تهران -گرمسار در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری برسد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن