استان

علت اصلی واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان در همدان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سرهنگ رضا عزیزی  با بیان اینکه این اتوبوس از خوزستان عازم گیلان بوده است روز گذشته ساعت ۷:۱۰ دقیقه دچار سانحه شد، قیرزدگی آسفالت خیابان را علت اصلی این حادثه اعلام و اظهار کرد: بارش باران و قیرزدگی آسفالت منجر به جمع شدن آب در وسط خیابان شده بود که در نهایت منجر به واژگونی این اتوبوس شد.

وی با بیان اینکه سرعت حرکت این اتوبوس ۶۰ کیلومتر بوده است، تصریح کرد: مشکل اصلی در نوع آسفالت و قیرزدگی آسفالت بوده نه تخطی از سرعت مطمئنه که باید شهرداری برای رفع آن اقدام کند چرا که در دفعات گذشته نیز شاهد واژگونی خودروی سنگین در این نقطه بوده‌ایم.

عزیزی افزود: از محدوده میدان امام حسن(ع) تا سه راهی سد باید مجددا آسفالت‌کشی شود و یا مسیر طوری طراحی شود که دیگر آب در وسط جاده جمع نشود.

وی درباره وضعیت دانش‌آموزان مصدوم شده عنوان کرد: خوشبختانه حال همه دانش‌آموزان خوب بوده و بیشتر آنها از بیمارستان مرخص شده‌اند و تنها یک دانش‌آموز دچار خونریزی طحال شده که آن هم در حال درمان است.

عزیزی در بخش دیگری از سخنانش درباره تصادفات و وضعیت محورها و گردنه‌های استان اعلام کرد: با توجه به بارش باران در روزهای اخیر، خوشبختانه هیچ تصادف زنجیره‌ای در محورهای مواصلاتی استان رخ نداده است و در حال حاضر گردنه‌ها خشک بوده و مشکلی ندارند.

وی ادامه داد: تنها یک مورد تصادف در روستای خلعت‌آباد در شهرستان کبودراهنگ گزارش شده که در آن سبقت یک دستگاه وانت نیسان از خودروی پراید منجر به تصادف و فوت دو سرنشین پراید شده همچنین فرزند ۱۳ ساله آنها مجروح شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن