شورای شهر

مجتبی شاکری:چرا دولت به فیش‌های نجومی رسیدگی نمی‌کند؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ‎مجتبی شاکری در سیصد و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران با بیان اینکه مقام معظم رهبری در مدت اخیر درباره چند موضوع توصیه‌هایی داشتند که برخی از آنها به شورای شهر نیز مرتبط بود، گفت: سیما و منظر شهری، زبان فارسی، ضرورت رشد شاخص جمعیت، ساخت اسباب‌بازی متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی و نیز مد و لباس از جمله این مسائل بوده است.

 

‎وی ضمن تقدیر از برگزاری جشنواره مد و لباس تسنیم توسط شهرداری تهران، این اقدام را مقدمه‌ای برای اهتمام جدی‌تر در این حوزه توصیف کرد و افزود: این جشنواره با اعلام فرخوان ملی برای کلیه طراحان خلاق کشور قابل گسترش است.

 

‎شاکری خاطرنشان کرد: تولیدات عرضه شده در جشنواره تسنیم نمونه و محدود است اما با هماهنگی صنوف می توان زمینه تولید انبوه آنها با جنس، قیمت و کیفیت مناسب فراهم کرد و در عین حال زمینه عرضه آن در فروشگاه های شهروند و دیگر مراکز فروش را ایجاد کنیم.

 

‎رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به هزینه‌های گسترده برای رفع و مقابله با آسیب‌های اجتماعی و پوششی، افزود: عرضه پوشش مناسب یک اقدام اثباتی و ایجابی است که می‌تواند ریشه تغییر و تحولات پوششی کنونی را از خارج مرزها به داخل مرزها منتقل کند.

 

‎شاکری در بخش دیگر سخنانش با اشاره به دیدار رهبری با فرماندهان بسیج، گفت: یکی از مواردی که ایشان در این جلسه مطرح کردند، ناتمام ماندن رسیدگی به فیش‌های نجومی بود که انتظار می رود دولت به موضوع توجه کند؛ ضمن اینکه قوه قضائیه نیز می‌تواند به عنوان مدعی العموم این مسئله را پیگیری کند.

 

‎وی با اشاره به اینکه بر اساس اعلام قاضی سراج سه هزار نفر از مدیران دولتی فیش حقوقی نجومی داشته‌اند، گفت: این موضوع یک آسیب بزرگ و آواری بر سر عدالت اجتماعی است.

 

‎وی با اشاره به حکم بازداشت یک نماینده مجلس، توصیه کرد: سایر نمایندگان مجلس در حمایت از کسی که هشت شاکی خصوصی دارد و سه اعلام جرم عمومی علیه او مطرح شده است، بحث های زرگری مطرح نکنند؛ چراکه در قضیه بازداشت یاشار سلطانی هم برخی اعضای شورا چنین رفتاری داشتند و بعدا مشخص شد حقیقت ماجرا چیز دیگری بوده است.

 

‎شاکری یادآور شد: عمده کردن مسائل جزیی، به منزله دودآلودکردن مسائل اجتماعی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن