اجتماعی و فرهنگی

احتمال ریزش بهمن در ارتفاعات البرز

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احد وظیفه درباره وضعیت آب وهوایی کشور طی سه روز آینده،  گفت: براساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی دمای هوا در نیمه شرقی و مرکز همچنان افزایش می‌یابد و از روند افزایش دما در روزهای سه شنبه و چهارشنبه اندکی کاسته می شود.

وظیفه ادامه داد: با توجه به افزایش دما خطر ریزش برف و ایجاد بهمن در برخی ارتفاعات  البرز دور از انتظار نیست.

وی افزود: با عبور ناپایداری جوی از نیمه جنوبی کشور در روز دوشنبه، در استان‌های بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، یزد و خراسان جنوبی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در نیمه شمالی کشور نیز به سبب سکون نسبی هوا در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت این ناحیه را پیش‌بینی می‌کنیم.

وظیفه با بیان اینکه از چهارشنبه شب با نزدیک شدن سامانه بارشی به نیمه غربی کشور، بارش باران از نوار غربی آغاز می‌شود، افزود: همچنین با گسترش بارندگی در روز پنجشنبه، بارش باران و در مناطق سردسیر بارش برف در نیمه غربی دامنه و ارتفاعات البرز و به صورت خفیف در شمال شرق کشور را انتظار داریم. این شرایط در روز جمعه نیز ادامه می یابد و از اواخر این روز از نیمه غربی کشور از شدت ناپایداری کاسته می‌شود.

وی درباره وضعیت آب‌وهوایی پایتخت نیز گفت: امروز دوشنبه هشتم آذر ماه هوای پایتخت صاف و همراه با غبار صبحگاهی بوده و بیشینه و کمینه دما ۱۰ و منفی دو درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی شده است. فردا نیز تهران وضعیت مشابهی را دارد و حداکثر و حداقل دما ۱۲ و منفی یک درجه سانتی‌گراد خواهد بود. روز چهارشنبه دهم آذر ماه نیز آسمان تهران صاف و گاهی همراه با ابر و غبار صبحگاهی است و حداکثر دما ۱۲ و حداقل آن به صفر درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن