مدیریت شهری

اختصاص ۵۰ میلیارد تومانی اعتبار به متروی هشتگرد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین به نقل از وزارت راه وشهرسازی، شمس میریان گفت: در حال حاضر کل مسیر پروژه مترو به طول ۲۵ کیلومتر فعال شده و براساس برنامه زمان‌بندی قرار است تا بهار سال آینده به بهره‌برداری اولیه برسد.

میریان با بیان این که پروژه احداث متروی شهر هشتگرد چندی پیش به دلیل مشکلات اعتباری متوقف شده بود، ادامه داد: اختصاص ۵۰ میلیارد تومان از محل اسناد خزانه اسلامی دوباره آغاز شد.

وی درباره شرایط فعلی شهر جدید هشتگرد بیان کرد: درحال حاضر دو مشکل اصلی این منطقه شامل پروژه احداث مترو و تأمین آب آن رفع شده است و درصدد انجام مراحل پایانی هستیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد، افزود: بحث آب نیز یکی از نیازهای اصلی پروژه‌های مسکن مهر هشتگرد بود که به دلیل نبود آن امکان بهره‌برداری از پروژه‌ها وجود نداشت.

میریان همچنین اظهار کرد: با تلاش شرکت عمران شهر جدید هشتگرد و همچنین کمک مجلس شواری اسلامی در نهایت تأمین آب شرب این شهر جدید از سد طالقان محقق و این مشکل نیز رفع شد.

وی در خصوص بحث خدمات روبنایی نیز اعلام کرد: حدود ۹۰ میلیارد تومان قرارداد در این حوزه تا یک ماه آینده به امضا خواهد رسید که قسمت بیشتری از آن برای احداث مدرسه، خانه فرهنگ، فضاهای ورزشی و … در سایت مسکن مهر متمرکز شده است.

به گفته مدیرعامل شهر جدید هشتگرد این شهر در کل دارای ۴۹ هزار واحد مسکن مهر بوده که تا کنون ۲۷ هزار واحد آن افتتاح شده است.

میریان تأکید کرد: با توجه به تأمین آب و خدمات روبنایی در سایت مسکن مهر هشتگرد تلاش داریم تا پایان سال جاری ۱۲ هزار واحد دیگر را افتتاح و مابقی را در سال آینده به متقاضیان تحویل دهیم.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا