اجتماعی و فرهنگی

واکنش وزیر کشور به احتمال افزایش گروه‌های تروریستی در کشور

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امروز شورای اجتماعی کشور پس از دیدار با مقام معظم رهبری که هر ۶ ماه برگزار می‌شود و گزارش‌هایی نیز تقدیم ایشان در خصوص شرایط اجتماعی کشور ارائه شد.

وی ادامه داد: در دیدار با مقام معظم رهبری هر یک از رؤسای قوا گزارش‌های لازم در حوزه اجتماعی را ارائه کردند و مقام معظم رهبری نیز فرمایشات راهگشایی داشتند و مقرر شد در ۶ ماه آینده مجدداً در محضر ایشان حضور پیدا کنیم و گزارش‌های لازم را این بار با رویکرد فوق‌العاده ارائه دهیم.

وزیر کشور افزود: دستگاه‌های مختلف مأموریت‌های خاص خود را ارائه کردند و شاخص‌های لازم نیز مشخص شد.

رحمانی فضلی گفت: دو موضوع مورد تأکید بیشتری قرار گرفت که علت‌یابی آسیب‌های اجتماعی و مشارکت‌های مردم در حوزه آسیب‌های اجتماعی بوده است. 

وی گفت: دو کمیته خاص برای علت‌یابی آسیب‌های اجتماعی و مشارکت مردم در این حوزه تشکیل شد تا بتوانیم گام‌های بهتری را برای حل مشکلات برداریم.

وزیر کشور درباره عملیات تروریستی در حله و شهادت چند تن از هموطنانمان، اظهار داشت: این موضوع در وزارت امور خارجه در دستور بررسی قرار دارد و رئیس جمهور نیز تأکید به بررسی هر چه سریع‌تر این موضوع داشته است.

رحمانی فضلی، گفت: با همکاری بین عراق و جمهوری اسلامی ایران قطعاً با تروریست‌ها برخورد جدی‌تری صورت خواهد گرفت.

وی یادآور شد: قبل از پیاده‌روی بزرگ اربعین پیشنهاد ما به کشور عراق ایجاد امنیت زائران ایرانی بود که عراق این موضوع را قبول نکرد و قرار شد امنیت کامل پیاده‌روی بزرگ اربعین توسط کشور عراق تأمین شود که البته اقدامات خوبی نیز از سوی این کشور صورت گرفته بود.

وزیر کشور، گفت: امسال در مسیرهای اصلی و ایام اربعین هیچ گونه اتفاق خاصی رخ نداده بود و تروریست‌ها از خلأ‌های امنیتی در مسیر استفاده کردند و توانستند در حله دست به اقدام تروریستی خود بزنند.

رحمانی فضلی ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی و تسلیت به خانواده‌های شهدا، اظهار داشت: قطعاً با همکاری دولت عراق با مسببین این حادثه تروریستی برخورد خواهد شد و در راستای تأمین بیشتر امنیت زوار  اقدام می‌کنیم.

در ادامه رحمانی فضلی درباره بحران سرما در استان‌های شمالی کشور نیز اظهار داشت: عمده مشکلات در استان مازندران بوده است که به کاهش فشار گاز و قطعی گاز در این  استان برمی‌گردد.

وزیر کشور افزود: در آغاز بحران سرما و قطعی گاز در این استان اقدامات لازم از سوی دستگاه‌ها انجام شد و برای تأمین سوخت گاز بعضی از کارخانجات تعطیل و مراکز CNG نیز در حالت تعطیلی قرار گرفت و به دلیل کاهش سوخت گاز خیلی از فعالیت‌های وابسته به این انرژی نیز با اشکالاتی مواجه شد.

وی گفت: ۱۲۰ گروه عملیاتی نسبت به تأمین برق و گاز در استان مازندران اقدام کردند.

رحمانی فضلی گفت: در هنگام بحران همه باید کمک کنیم و بحران را حل کنیم همه کسانی که در این زمینه اطلاع‌رسانی می‌کنند باید به مردم دلگرمی بدهند نه اینکه با اطلاع‌رسانی غلط مشکلات را افزایش دهند.

در ادامه وزیر کشور به دستگیری تروریست‌ها در شرق کشور اشاره کرد و گفت: نیروهای ما با هوشیاری و رصد کامل تروریست‌هایی که وارد کشور شده‌اند را شناسایی و دستگیر می‌کنند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا تروریست‌ها در کشور افزایش یافته‌اند، گفت: گروه‌های تروریستی در کشور بیشتر و پررنگ‌تر نشده‌اند و نیروهای ما با رصد مستمر با گروه‌های تروریستی بیشتری برخورد می‌کند.

وزیر کشور افزود: گروه تروریستی که در شرق کشور نیز به هلاکت رسیده‌اند قصد عملیات‌های خرابکارانه در کشور داشتند که خوشبختانه به موقع برخورد شد.

رحمانی فضلی در مورد حادثه سمنان نیز اظهار داشت: برخورد دو قطار موجب شد تعدادی از هموطنانمان جان خود را از دست بدهند و در دقایق اولیه این حادثه ستاد بحران در محل حضور داشت.

وی گفت: اقدامات لازم برای بررسی این موضوع در حال انجام است که البته دو حادثه اخیر در روحیه مردم اثر نامناسب خواهد داشت و رئیس جمهور نیز دستور بررسی این حادثه را داده‌اند.

وزیر کشور در جلسه شورای اجتماعی وزارت کشور نیز به وضعیت فضای مجازی انتقاد کرد و گفت: بی‌بندوباری و ولنگاروباری در فضای مجازی خیلی زیاد شده است و باید با متخلفین در این حوزه برخورد شود. آبرو و سوابق عده‌ای در فضای مجازی به بازی گرفته شده است.

رحمانی فضلی افزود: بنده به عنوان وزیر کشور موافق فیلتر شدن صفحاتی که با آبروی مردم بازی می‌کنند هستم. 

وی تأکید کرد: آبروی افراد خط قرمز ما است و با بی‌آبرو کردن افراد به اعتماد عمومی لطمه می‌زنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن