استان

وضعیت تردد تردد زوار در مرز شلمچه

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سید احمد اوالی  اظهارکرد: دو جایگاه سوخت سیار در نقطه صفر مرزی جهت خدمات‌رسانی به اتوبوس‌ها با نرخ مصوب یارانه‌ای و بدون کارت سوخت مستقر هستند.

وی با بیان این‌که در حال حاضر تردد زوار با آرامش کامل و سهولت انجام می‌شود و تاکنون هیچگونه مورد خاصی در این مرز وجود نداشته است، افزود: تردد اتوبوس‌ها بدون هیچ‌گونه مشکلی از لحاظ سوخت، محل استقرار و ترافیک و امکانات رفاهی فراهم است و جاده‌ای برای اتوبوس‌ها در نظر گرفته شده است و خودروها به هیچ عنوان در مسیر تردد زوار نیستند.

اوالی تصریح کرد: در کل تعداد بیش از ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای تردد و جابه‌جایی زوار در نظر گرفته شده است که این تعداد اتوبوس‌ها مرتبا در حال جابه‌جایی و رفت و برگشت هستند و در مجموع  7 هکتار محیط باز و آسفالت شده با امکانات کامل در بارانداز تجاری مرز شلمچه برای استقرار ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس پیش‌بینی شده است و تدبیر مهم این است که زائرین بدون ترافیک و در کمال آرامش تردد کنند. این خودروها توسط شرکت‌های مربوطه ساماندهی و در نقطه صفر مرزی مستقر شده‌اند که مدیریت آن‌ها توسط شرکت‌های مسافربری تابعه انجام می‌شود و ما فقط این بستر را فراهم کردیم و کار نظارت عالیه را بر عهده داریم.

وی با اشاره به دایر بودن تعدادی موکب در محوطه پارکینگ اتوبوس‌ها جهت رفاه زائرین اظهار کرد: با همکاری اداره کل راه‌آهن، قطار خرمشهر به سمت نقطه صفر مرزی شلمچه و بالعکس با ظرفیت ۳۳۰ نفر را جهت تردد مردم آبادان و خرمشهر به صورت کاملا رایگان در نظر گرفتیم و این قطار هر نیم ساعت یکبار تردد دارد.

اوالی با بیان این‌که یک جاده دسترسی جهت استفاده و تردد در زمان‌های اضطراری پیش‌ببنی شده است، گفت: فعلا تجارت با کشور عراق به دلیل مشکلات زیرساختی و ترافیک آن کشور متوقف است و هر زمان این مشکلات حل شد، فعالیت تجاری را آغاز خواهیم کرد.

وی بیان کرد: جهت تردد کامیون‌ها تا نقطه صفر مرزی هیچ‌گونه مشکلی نداریم و جاده‌ای برای عبور آن‌ها در نظر گرفته شده است و روزانه انواع کالاها را با بیش از ۶۰۰ دستگاه کامیون به کشور عراق صادر می‌کنیم که اغلب شامل مواد غذایی، تره‌بار و کالاهای ساختمانی است.

اوالی افزود: ما توان و ظرفیت آن را داریم که این رقم را به دو برابر افزایش دهیم اما به دلیل وجود برخی مشکلات زیرساختی مرز شلمچه از سمت کشور عراق، امکان آن نیست اما اگر در آینده این مشکلات زیرساختی حل شود، شاهد جهش تجاری قابل توجهی خواهیم بود زیرا امکانات صادارتی و بسترهای خوبی برای فعالیت‌های تجاری در مرز شلمچه وجود دارد.

وی عنوان کرد: در بحث اربعین تمام ارگان‌ها، نهادهای نظامی، انتظامی و کلیه دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه سازمان منطقه آزاد اروند، همه به نوعی نقش مستمر داشته و دارند و خوشبختانه وحدت، مدیریت، تدبیر و همدلی بین همه این عزیزان وجود دارد و این را نیز از برکات وجود ابا عبدالله الحسین (ع) می‌دانیم.

مدیر سایت تجاری شلمچه با اشاره به تلاش و همکاری پرسنل و سازمان منطقه آزاد اروند در ایام اربعین تصریح کرد: به کلیه مردم آبادان و خرمشهر توصیه می‌کنیم حتی المقدور در مسیر خرمشهر به نقطه صفر مرزی شلمچه با اتومبیل شخصی خود تردد نکنند و از طریق قطار جهت جابه‌جایی استفاده کنند و امیدواریم از تجربیات امسال استفاده بهینه را ببریم و سال آینده اربعین بهتری را داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن