اجتماعی و فرهنگی

آیا کارمندان فردا تعطیل هستند؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حسن کریمی درباره تمهیدات اندیشیده برای دانش آموزان، دانشجویان و کارمندان در روزهای افزایش آلودگی هوا اظهار کرد: متاسفانه پدیده وارونگی دما و افزایش ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون همه ساله  در آبان و آذر ماه در شهرهای صنعتی و تهران پدید می‌آید.

وی ادامه داد: از چند روز گذشته هم افزایش غلظت آلاینده‌ها را در استان تهران شاهد بوده‌ایم که برای توجه به سلامتی مردم تمهیداتی اندیشیده شده است.

معاون عمرانی استاندار تهران یکی از مصوبات کمیته کاهش آلودگی هوا را تعطیلی مدارس و مهدهای کودک عنوان کرد و گفت: در دو روز گذشته مدارس پیش‌دبستانی، مهدهای کودک و دبستانهای استان تهران به غیر از فیروزکوه، پردیس و دماوند تعطیل شد.

کریمی افزود: با توجه به استمرار آلودگی هوا تا پایان هفته، تصمیم بر آن شد تا فردا چهارشنبه نیز مهدهای کودک و مدارس پیش‌دبستانی تا پیش دانشگاهی تعطیل شود البته دانشجویان باید در کلاسهای دانشگاههای خود حاضر شوند.

وی تصریح کرد: این تعطیلی مدارس شامل مناطق فیروزکوه، دماوند و پردیس نخواهد شد و برنامه‌ریزی در نظر گرفته شده بنابر میزان غلظت آلاینده‌ها است.

معاون عمرانی استاندار تهران درباره اینکه آیا احتمال تعطیلی ادارات هم در روزهای آتی وجود دارد یا خیر گفت: فقط مدارس استان تهران فردا  تعطیل خواهد بود و کارمندان ادارات باید در محل کار خود حاضر شوند.

کریمی با بیان اینکه گروههای حساس، افراد میانسال و بیماران قلبی و ریوی باید در روزهای افزایش آلودگی از تردد غیرضروری در مناطق مرکزی شهر و نقاط آلوده خودداری کنند، اظهار کرد: مراجعه بیماران تنفسی و قلبی در روزهای گذشته به مراکز درمانی و بیمارستانها بیشتر شده و امیدواریم مردم دقت کافی برای حفظ سلامتی را داشته باشند.

تعطیلی مدارس ابتدایی مناطق ۱۹گانه تهران، لغو ورزش همگانی در پارکها و مجموعه‌های ورزشی شهر تهران، نظارت بر عدم به‌کارگیری اتوبوسهای دودزا، جلوگیری از روشن بودن اتوبوسهای متوقف در ترمینالها و جایگاههای اتوبوسرانی و ترمینالهای شهری و نظارت بر توقف جلوگیری از فعالیتهای عمرانی شهر تهران مؤثر بر تولید و افزایش آلودگی هوا از سوی شهرداری تهران بخشی از مصوبات کمیته کاهش آلودگی هوا در روزهای گذشته بوده است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا