اجتماعی و فرهنگی

سند مسئولیت اجتماعی تهیه می‌شود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  علی ربیعی در نخستین همایش ملی نشان مسئولیت اجتماعی ایران با شعار« هوای هم را داشته باشیم، مسئولانه زندگی کنیم» و با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری در محل سالن اجلاس سران برگزار شد، با اشاره به این که از اوایل فعالیت دولت یازدهم در حوزه فرهنگ نقاط ضعف جامعه بررسی شد، تاکید کرد: رشد اقتصادی، کاهش نرخ تورم و دیگر شاخص های اقتصادی را می توان  تدبیر کرد، اما موضوع حل آسیب های اجتماعی دشوار است و نیاز به حرکت همه مسوولان و مردم دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: برای کاهش و محو آسیب های اجتماعی  باید همه نهادها، دولت و مردم دست به دست هم دهند.

به گفته ربیعی جامعه نیاز به سلامت و امنیت روانی، امنیت اخلاقی و امنیت اجتماعی دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که نیازمند هستیم جامعه را پر از شادی و نشاط کنیم ،افزود: جامعه ای نیاز داریم که امیدوارانه و با اطمینان از فردای بهتر امروز را با شادی و تلاش طی کند.

ربیعی با بیان این که دولت در این زمینه نقش دارد و باید در این زمینه با گروه های اجتماعی همکاری کند، تاکید کرد: همه تلاش ها باید در جهت این باشد که بتوانیم با شرایط بهتری در کنار هم زندگی کنیم.

وی ضمن اعلام این که سند مسوولیت اجتماعی بزودی تهیه می شود، تاکید کرد:  مردم نیاز به آرامش دارند و دولت یازدهم همه تلاش خود را کرده است که  آرامش را به جامعه برگرداند و این مهم را در سه سال گذشته به جد پیگیری کرده است.

ربیعی از ویژگی های مهم دولت یازدهم را «فروتنی» عنوان و اظهار کرد: دولت در هر جایی که نمی تواند، مشکل را با مردم در میان می گذارد و دست خود را برای همیاری به سوی مردم دراز می کند، زیرا معتقد است باید مشکلات را حل کرد و اگر من نتوانستم ، از مردم کمک می گیرم و این ویژگی فروتنی است.

وی گفت: دولت خود را در برابر نابرابری جامعه مسئول احساس می کند و به نقش مردم و سازمان های مردم نهاد اعتقاد دارد.

ربیعی معتقد است، هر ایرانی باید در قبال دیگران مسئول باشد، به گونه ای که بیاموزیم شانه های خود را برای عبور کسانی که می خواهند برای مردم کاری انجام دهند پایین بیاوریم.

وی بر احیای خصلت های خوب مردم ایران زمین تاکید کرد تا نسل های آتی این ویژگی ها را فراموش نکنند، به عبارتی باید یکی برای همه و همه برای یکی را بیاموزیم.
 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا