اجتماعی و فرهنگی

مهمترین علت تصادف زائران کربلا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سرهنگ نادر رحمانی گفت: تنها یک هفته با اربعین حسینی فاصله داریم از این رو، از هفته پیش تردد در مرز مهران به سمت کربلا افزایش چشمگیری داشته و در طول همین مدت متاسفانه زائران بارها دچار حوادث تلخ شده اند.

وی گفت: روز جمعه در دو محور صالح آباد به مهران و دهلران به مهران شاهد افزایش تردد وسایل نقلیه نسبت به روز مشابه در اربعین سال گذشته بودیم. بررسی ها نشان می دهد در محور صالح آباد به مهران ۱۶ درصد از ترددها مربوط به اتوبوس ها ثبت شده و در محور دهلران به مهران نیز سهم اتوبوس ها ۲۲ درصد اعلام شده است.

رحمانی در ادامه گفت: با توجه به افزایش نرخ تردد زائران ایام اربعین به سمت استان های مرزی لازم است کلیه متولیان اعزام زائران اعم از شرکت های مسافربری، رانندگان و کمک راننده ها بدون عجله و با برنامه ریزی مناسب با رعایت نکات ایمنی و همراه داشتن تجهیزات کافی دقت لازم را نسبت به جابجایی زائران اربعین حسینی به کار برده و آماده سفر شوند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره مهمترین علت تصادفات زائران بعد از شروع طرح اربعین گفت: مهمترین علت تصادفات این چند روز، توجه نداشتن به جلو، خستگی و خواب آلودگی اعلام شده است همینطور رعایت نکردن حق تقدم در حوادث جاده ای این چند روز به شدت تاثیرگذار بوده است.

وی افزود: همه این عوامل نشان می دهد عجله و نبود برنامه ریزی در طول سفر از سوی راننده باعث ایجاد تصادفات جاده ای می شود. از این رو، از رانندگان انتظار می رود نکات ایمنی را بیشتر مدنظر قرار دهند تا مسافران این ایام به سلامت به مقصد برسند.

رحمانی گفت: طرح اربعین با افزایش توان نظارتی و کنترلی پلیس به طور مشخص در محورهای ۶ استان ایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی و همدان از تاریخ ۲۰ آبان اجرا شده و کلیه تمهیدات لازم برای این ایام در اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن